В тестовому режимі лабораторія працювала з 8 по 18 травня. З 19 травня апарат працює в штатному режимі. Нове обладнання має систему внутрішнього контролю, яка дає йому можливість самоперевірятися, повідомляє Суспільне.
Щоденно нова лабораторія може проводити близько тридцяти полімеразних ланцюгових реакцій, які визначають наявність коронавірусу в організмі людини, каже генеральний директор лікарні ім. О. Ф. Гербачевського Богдан Леськів.
"Від сьогоднішнього дня наш апарат готовий працювати аби проводити відповідні дослідження на COVID-19. Цей апарат зареєстрований в Україні як ПРЛ-апарат. Розхідні матеріали також зареєстровані в Україні. Тобто, це самодостатній метод, який дає 100% впевненість в результаті, який він показує – будь він позитивним чи негативним. Окрім того, апарат має внутрішній контроль, який дає йому можливість самому себе перевіряти в плані того, чи всі процедури і технології, задіяні під час його роботи, відповідають усім стандартам, які заявлені у його сертифікаті" - розповів Богдан Леськів.
Вартість обладнання – 1 мільйон 150 тисяч гривень. Гроші на придбання надійшли з обласного резервного фонду. З 8 по 18 травня лабораторія працювала в тестовому режимі – усі проби паралельно відправляли на перевірку до обласного лабораторного центру, розповіла завідуюча лабораторією Інна Іващенко.
"Наша лабораторія може упродовж доби видавати результати, і далі людей, у яких є підозра на COVID-19, скеровуватимемо кого на ізоляцію, кого на дообстеження до вузькопрофільних спеціалістів. До сьогодні всі проби надходили паралельно до нас і в лабораторний центр. Результати досліджень співпадали" - сказала Інна Іващенко.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...