29 липня у Житомирі о 9 годині ранку годинник на міській раді зупинили, аби провести профілактичні роботи. За кілька годин роботу ратушного годинника відновили.
Кореспонденти Суспільного разом з майстрами Анатолієм Курковим і Сергієм Каплуном та завгоспом міськради Анатолієм Весельським ходили дивитися, як проводять профілактичні роботи на головному годиннику міста. Сергій Каплун – не тільки майстер-годинникар, а й один з розробників цього годинника:
"Через два роки цьому годиннику виповниться 50 років. 48 він пропрацював вірою і правдою. Були дрібні збої. Зараз потрібно профілактику зробити. Розробляв цей годинник відділ автоматизації і механізації заводу "Електровимірювач", там же його і виготовляли. Керівництво нашого підприємства вирішило подарувати місту до якогось свята. На ньому два табло. Ліве табло показує скільки імпульсів прийшло з електроніки, а друге табло пов'язане зі стрілками".
Майстер-годинникар Анатолій Курков каже, що в годиннику є одна деталь, яку не можна замінити на нову, тому що її вже не випускають:
"Я зняв редуктор, який пов'язаний зі стрілками годинника. Він приймає сигнали від блоку електроніки, який знаходиться на іншому поверсі, передає сигнали на редуктор і далі стрілки годинника переходять на хвилину. Є одна деталь, яку не можна замінити на нову. Немає де її взяти, бо її виготовили ще за часів СРСР на годинниковому заводі. Тому я її періодично знімаю, підправляю і знов складаю на місце. Таким чином ми підтримаємо цей годинник".
Майстри говорять, що робити ремонт годинника готові у будь-який час.
"Сиджу на рибалці. Дзвінок з міськвиконкому – кореспонденти знімають, що щось з годинником. Я кидаю рибалку, їду сюди, дивлюся. Все нормально. А виявляється моя онучка, яка працює у рекламі, поставила триногу і знімала годинник на швидкості. Відео робила про Житомир. Вона знімала, а я за неї отримав", – жартома каже Сергій Каплун.
Роботу головного годинника Житомира відновили по обіді.
13 травня 2025 року внесено зміни в роботу автобусного маршруту №44 (Праці — вул. Бориса Тена — Гідропарк / Міське кладовище). Коригування стосуються переважно ранкового та вечірнього часу...
У Житомирі завершили роботи із заміни трамвайного полотна на вулиці Бориса Тена — на відрізку між вулицями Хлібною та Небесної Сотні. Про це повідомляє КП «ЖТТУ»...
Житомир став одним із пілотних міст України, де стартувала розбудова безбар’єрного транспортно-пішохідного маршруту. Цей проєкт спрямований на забезпечення максимальної доступності для людей з ...
У Житомирі проводять частковий капітальний ремонт трамвайної колії на вулиці Бориса Тена. Роботи тривають на ділянці від вулиці Хлібної до вулиці Небесної Сотні загальною протяжністю 66 метрів...