На Житомирщині вже неодноразово випадково знаходили історичні цінності, так сталося й цього разу. У Радомишльському районі, на території колишнього хутора Соболів, чоловік з друзями пішов по гриби, маючи із собою металошукач, кажуть, в один час він спрацював, натрапили на знахідку випадково, але спочатку думали, що це звичайна гільза, повідомляє СК1.
Директор музею, керівник історико-культурного простору «Повстанський хутір» Сергій Галицький розповідає, такий сховок — один із способів конспірації, на місці, де знайшли гільзу, раніше діяв осередок ОУН, здебільшого це була база для зберігання подібної агітації.
Гільзу зі знахідками показали колишньому зв’язковому УПА, зараз 87-річний чоловік мешкає у Радомишлі. Петро Андрійович розповідає, такі гільзи не ховав, натомість робив так звані «штафети» і ховав їх у цигарки.
«А оці самі штафети, як ми називали — це записка, невеликої довжини і там щось написано і скручено, як студенти шпоргалки», — розповідає колишній зв’язковий УПА Петро Прийдун.
Колишній зв’язковий згадує, за такі агітки не вбивали, але страшно катували та влаштовували допити і обшуки.
«Одного разу у нас дома був обшук, а в мене їх (штафет) було штук 10. (Питають) «Де взял?», ну я кажу, коло клубу (окурків) назбирав», — згадує колишній зв’язковий УПА Петро Прийдун.
Сергій, котрий випадково знайшов гільзу, каже, збираючи гриби неодноразово натрапляв на гільзи, а от самі агітки знайшов вперше.
«Гільзи, то не рідкість, а от папери і документи так. І що там заробиш, нічого не заробиш, ніхто ж не знає, яка їхня ціна», — каже Сергій Ільницький.
«Унікальна в історичному плані, безцінна», — запевняє в.о. директора Радомишльського народного краєзнавчого музею Сергій Галицький.
26 липня близько 8:00 години на перехресті вулиць Київської та Хлібної у Житомирі сталася дорожньо-транспортна пригода. Автомобіль зіткнувся з тролейбусом...
Безготівковий розрахунок у транспорті, валідатори, квитки з QR-кодом, транспортні картки, - все змінюється, технології не стоять на місці. Заходячи у транспорт, ми валідуємо картку...
З 23 липня 2024 року кількість тролейбусів на маршруті № 4 "Крошня - Залізничний вокзал" у будні дні було збільшено до 8 одиниць. Таким чином, інтервал руху тролейбусів тепер складає 7-10 хвилин...
Зранку 20 липня жителі та гості Житомира зіткнулися з проблемами оплати проїзду банківською карткою у громадському транспорті. Це ускладнило можливість розрахунку як у комунальному транспорті, так і ...