Інформаційні табло-радари вимірювання швидкості автотранспортних засобів вже давно використовують біля пішохідних переходів в містах Німеччини, США, Канаді, Польщі, а відтепер і біля Житомирського екологічного ліцею №24.
Два пристрої встановили в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» 15 грудня 2020 року в обох напрямках руху на вул. Шевченка. Нині вони працюють в тестовому режимі. Технічні рішення є відповіддю на запит дітей, батьків та вчителів щодо підвищення безпеки пересування пішоходів біля Житомирського екологічного ліцею №24.
«77% учнів Житомирського екологічного ліцею №24 дістаються на навчання пішки. Крім цього, за результатами пішохідного аудиту маршрутів і території навколо ліцею діти, батьки та вчителі визначили, що два найближчі до ліцею пішохідні переходи на вул. Шевченка є небезпечними для пішоходів, а окремі водії не дотримуються дозволеної швидкості на відповідних відрізках дороги», – розповіла Аліна Кундіч, координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи».
Встановлені біля Житомирського екологічного ліцею №24 інформаційні табло-радари інформують водіїв про їхню швидкість за 60 – 100 метрів до пішохідних переходів. У випадку перевищення допустимої швидкості в зоні школи (40 км/год) попереджають про необхідність її зменшення відповідним інформаційним повідомленням червоного кольору.
«Табло-радар має функцію фіксації, накопичення та збереження даних, що допоможе в подальшому вивчати і відстежувати швидкість автотранспортних засобів, що рухаються відповідною ділянкою вулиці та на підставі цих даних приймати подальші управлінські рішення», – розповів Борис Пахолюк, директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради.
Загальна вартість обладнання та монтажних робіт з встановлення інформаційних табло-радарів склала 312,0 тис. грн. Це кошти безповоротної фінансової допомоги Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, які отримав Житомир в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).
Крім встановлення інформаційних табло-радарів (інноваційного для міста рішення) в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» біля Житомирського екологічного ліцею №24 у 2020 році вже покращено інфраструктуру для пішоходів: збудовані нові тротуари, замінено старе і пошкоджене покриття частини тротуарів, на якому могли травмуватись діти, встановлені дорожні знаки тощо. А в 2021 році планується встановити додаткове освітлення на пішохідних переходах та нанести дорожню розмітку.
Проєктом «TUMI: шлях до школи» передбачено мінімізувати або повністю усунути окремі локальні проблеми, з якими щодня зустрічаються діти, які є найбільш уразливими учасниками дорожнього руху, на шляху до навчальних закладів: ЖЕЛ №24, ЗОШ №8, ЗОШ №36 та Вересівської ЗОШ.
Проблемні та небезпечні ділянки на шляху до школи, що потребують покращення, були визначені та представлені шкільними комітетами з мобільності навчальних закладів у жовтні 2019 року.
Дослідження інфраструктури навколо шкіл здійснили діти, їхні батьки та вчителі за підтримки технічних експертів. Усі інфраструктурні рішення були розроблені за технічної підтримки міжнародних (німецьких) та українських експертів, з врахуванням кращих європейських практик у сфері сталої мобільності.
ДОВІДКОВО: Проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI).
В рамках проєкту на територіях шкіл-учасниць проєкту у 2020 році вже встановлені велопарковки критого типу для зберігання велосипедів.
Крім цього з метою навчання дітей правилам дорожнього рух, догляду за велосипедом, виховання навичок безпечного керування велосипедом та пересування містом у вересні-жовтні 2020 року проведено 4 велошколи, учасниками якої стали більше 100 дітей і дорослих.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...