Вночі 15 грудня до Житомира прибув Вифлеємський вогонь миру, який привезли з Києва житомирські пластуни. Традицію передавати вогонь із Вифлеєму напередодні Різдва започаткували у 2008 році.
Про це Суспільному розповів координатор акції "Вифлеємський Вогонь Миру" у Житомирі Леонід Мацієвський. За його словами, вогонь поширюють усією Європою через скаутську естафету – для зручності його переносять у спеціальному контейнері:
"Специфіка передачі в тому, що треба відкрити контейнер, дістати вашу свічку і запалити її. Цей вогонь насправді не можна назвати святим. Просто він певною мірою відрізняється, наприклад, від благодатного вогню тим, що він горить у Вифлеємі постійно. На початку грудня скаути запалюють цю свічку у Вифлеємі і транспортують її до Європи та країн інших континентів. Робиться це для того, аби максимально поширити цей вогник, як символ народження Ісуса Христа".
До України вогонь літаком привезли з Польщі. Церемонія передачі проходила в Києві, куди приїжджали пластуни з різних міст України і, взявши вогонь, розвозили його по своїм населеним пунктам. У 2019 році церемонія передачі вогню проходила в Михайлівському соборі столиці, де понад тисячу людей співали пісню Вифлеємського вогню миру.
Цьогоріч карантин вніс свої корективи, каже Леонід:
"Ми взагалі планували з Житомира їхати своєю пластунською делегацією, але, на жаль, цьогоріч ми це зробити не можемо. Церемонія відбувалася більшою мірою онлайн. Були привітання від глав церков та від самих пластунів з різних куточків України. І ось таким чином він поширювався. Завтра (17 грудня – ред.) ми його будемо передавати Житомирській міській раді. У п’ятницю ми їдемо у Бердичів – там будемо передавати у дві військові частини. Крім того, передаватимемо по римо-католицьким і православним храмам, в сиротинці і всім, хто потребує. Можна з цим проханням звернутися до нас – Житомирського пласту. Ми до всіх з Вифлеємським вогнем миру прийдемо".
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...