На сьогодні в умовах аптеки виготовляється понад 100 найменувань нестерильних лікарських засобів. В Україні лише 200 з 25 тисяч аптечних закладів мають відповідні ліцензії, в області – всього 6.
Житомиру вдалося зберегти дві такі аптеки, відповідно, і технічну базу, і кваліфікованих спеціалістів. Мар’яна Дем’янчук – фахівець-практик аптечної справи, чиї навички та знання з технології виробництва ліків задовольняють потреби пацієнтів у ліках «ручної роботи». Професія вимагає знань фізико-хімічних властивостей препаратів, правил спеціального дозування, сумісності інгредієнтів та лікарських форм.
Фармацевти кажуть: попри велику кількість на ринку медикаментів вітчизняного та зарубіжного виробництва, якість екстемпоральних ліків, - висока. Адже, як відзначає директор закладу Владислав Козловський, у виготовленні ліків не використовуються стабілізатори та консерванти. Ці препарати значно дешевші за заводські, а процес їх виготовлення контролюється з особливою ретельністю. Окрім того, у лікарських засобах за індивідуальними рецептами лікарів враховується точне дозування діючих речовин відповідно до вікових особливостей пацієнта, його ваги, супутніх захворювань.
Довідково: Екстемпоральні ліки - лікарські засоби, виготовлені в аптечних умовах за рецептом лікаря для конкретного пацієнта або за замовленням лікувально-профілактичного закладу, та внутрішньоаптечні заготовки.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...