9 травня, Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Меморіальні заходи проходять під гаслом “1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
У Житомирі відбулося покладання квітів до пам’ятного знака Перемоги на майдані Перемоги та до Монумента Слави.
До заходів долучилися заступник голови Житомирської облдержадміністрації Юрій Оханський, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та Житомирської міської ради, депутатського корпусу, обласних громадських організацій, а також ветерани, духовенство, військовослужбовці та громадськість.
Житомиряни хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиє життя обірвалося під час Другої світової війни, і пoклали квіти до Монумента Слави та до пам’ятного знаку Перемоги.
Довідково. Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). У війні взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав.
Війна розпочалася 01 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 02 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії.
08 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом або 09 травня о 00:43 за московським у берлінському передмісті було підписано другий Акт про капітуляцію Німеччини.
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб.
Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб.
Символ пам’яті жертв війни — червоний мак — вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Дизайн розроблено за ініціативи Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Поруч із квіткою розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни – 1939–1945 – та гасло “Пам’ятаємо. Перемагаємо”.
"Маршрути-привиди" – це громадський транспорт, який через великі інтервали руху створює враження, що його майже не існує. Пасажирам доводиться чекати автобусів чи тролейбусів понад 20 хвилин, а іноді ...
З 28 листопада в Житомирі почав курсувати автобусний маршрут №7, який сполучає Житній ринок із вулицею Світинською. Про його роботу стало відомо випадково – маршрут нещодавно з’явився в додатку ...
27 листопада пасажирка комунального автобуса АМ 5639 НН, що здійснював рейс по маршруту №44, звернула увагу на сильний запах у салоні, схожий на запах солярки або вихлопних газів...