17 – 18 липня у Радомишлі в історико-культурному комплексі "Замок Радомисль" проходив 7 міжнародний фестиваль музики Шопена. Просто неба у виконанні майстрів звучали твори польського композитора і піаніста Фредеріка Шопена, повідомляє Суспільне.
За словами засновниці Шопен Фесту Ольги Богомолець, особливість фестивалю у тому, що гості слухають музику просто неба на одному з острівців на території Замку. Звуки роялю, скрипки, а також спів доповнюються свіжим повітрям, шумом водоспадів та щебетанням птахів.
"Люди можуть лягти на килимку, не сидіти в залі, а лежати і дивитися на небо, слухати спів пташок та одночасно музику Шопена, – каже Ольга Богомолець. – Фестиваль збирає найкращих виконавців – випускників та учнів музичних шкіл, консерваторій, яким ми даємо шлях в доросле життя".
"Люблю музику Шопена, – каже учасниця Шопен Фесту Крістіна Авалян. – Етюд, який я сьогодні граю, один із моїх найулюбленіших творів цього композитора".
На цьогорічному фестивалі відбувається ексклюзивна подія – з концертом завітав сучасний український композитор і піаніст Євген Хмара.
"Якщо говорити про особливість Шопен Фесту, то, по-перше, він проходить просто в магічному місці, в такому гарному замку, – каже Євген Хмара. – Крім того, кращі твори Шопена виконують на білому роялі. Ми спілкуємося однією мовою, яка зрозуміла в усіх куточках світу, це – музика. Музика – це любов".
"Жива музика і в такому гарному місці – це неймовірні враження", – каже Роксолана Плетенецька.
"У нас сьогодні річниця весілля з чоловіком, – каже Оксана Видриган. – І нас сюди наші діти запросили. Дуже приємно проводити тут час. Слухати таку чудову музику, у такій сприятливій атмосфері".
"Нам подобається відвідувати такі заходи, які присвячені видатним композиторам. Також любимо на природі побути під музику", – розповіла Анастасія Вєтрова.
"Це музика, яка дає наснагу, – каже Галина Дацюк. – Це музика свободи. Я люблю музику Шопена. Тут вона лунає в особливій спосіб, тому що її підсилюють і жабки, і пташки, і люди, і небо".
Участь у фестивалі взяли майже 30 виконавців. Захід тривав два дні.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...