13 серпня на вулиці Михайлівській у Житомирі відбувся фестиваль меду «Бджологради Житомирщини». Свою продукцію на продаж привезли 20 пасічників з області.
Про це Суспільному розповіла заступниця керівника обласного департаменту агропромислового розвитку Ніна Добринська.
За її словами, такі фестивалі-ярмарки до дня пасічника напередодні свята Медового Спаса відбуваються кожного року, щоб популяризувати продукцію.
«Житомирська область за обсягами виробництва меду протягом багатьох років посідає перше місце в Україні. Десята частина меду, який виробляється в Україні – житомирський», – сказала Ніна Добринська.
Пасічник В’ячеслав Вакуленко, який також представив свою продукцію на фестивалі, каже, що насамперед хоче розповісти людям про цілющі властивості меду.
«Ми на виставці вже не перший рік, – каже Вакуленко. – Ми тут, щоб розказати людям про мед, щоб вони побачили його різні сорти. Мед продовжує життя людини. Ми привезли сюди мед із різнотрав’я, квітів, липи та гречки. Також є настоянки бджолиного прополісу і воскової молі".
Антоніна Васіцька приїхала на фестиваль-ярмарок разом із чоловіком. Жінка займаються бжільництвом 10 років. Мед її родина заготовляє винятково із лісових рослин.
„У нас тут є мед із лісової акації, який не кристалізується. Лісовий мед – це окремий сорт меду, із лісових рослин. Ми привезли першу, другу і третю викачки. Але ще є мед змішаних сортів – ожини із лісовою акацією“, – говорить Антоніна Васіцька.
Віктор Вальчук також не вперше бере участь у фестивалі. Окрім меду, чоловік привіз на ярмарок бджолину родину.
„Я привіз маленьку бджолину сім’ю, – розповідає пасічник. – Ось вони там трошки поховалися. Її дуже зручно показувати. Дітки приходять, і я їм розповідаю про бджіл. Вони дивляться, слухають, бачать живу бджілка за віконцем і це їх тішить“.
Пасічник В’ячеслав Вакуленко говорить, що у порівнянні з минулим роком вартість меду зросла.
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...