На Житомирщині співробітники Служби безпеки України задокументували схему розтрати пального зі стратегічного матеріального резерву громади, яку організував один із заступників Бердичівського міського голови.
Посадовець разом зі своїм спільником розтратили 31,3 тисячі літрів дизельного пального на понад мільйон гривень, яке повинно було використовуватися виключно для потреб оборони та для забезпечення життєдіяльності територіальної громади в умовах дії воєнного стану.
Встановлено, що у випадку активізації бойових дій на території регіону нестача стратегічного запасу пального могла поставити під загрозу готовність Сил опору до надання відсічі агресору та призвести до погіршення забезпечення об'єктів місцевої інфраструктури.
За даними досудового розслідування, у березні цього року після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну рішенням ради оборони Житомирської області було поповнено матеріальний резерв Бердичівської тергромади на додаткових 82,5 тисячі літрів дизельного пального.
Даний запас повинен був знаходитися на відповідальному зберіганні у визначеного офіційними договорами місцевого підприємства.
Натомість посадовець міськради разом зі своїм спільником – одним із керівників міської комунальної служби – дали незаконну вказівку про завезення усього об'єму дизелю для зберігання на потужностях іншої комерційної структури, підконтрольної одному із фігурантів провадження.
Надалі пальне неофіційно продавалося «наліво», а прибуток «осідав» у кишенях чиновників.
Перевіркою підтверджено, що дії зловмисників заподіяли Бердичівській міській територіальній громаді збитки на 1,06 млн гривень.
За матеріалами СБУ заступнику Бердичівського міського голови повідомлено про підозру у розтраті чужого майна за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах, тобто за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.
Його спільнику – керівнику міської комунальної служби Бердичева – інкримінується вчинення аналогічного злочину.
У межах кримінального провадження вирішується питання про відсторонення посадовців від займаних посад та обрання їм запобіжних заходів.
Прокуратура готує позов про стягнення з фігурантів справи завданих територіальній громаді збитків.
Документування оборудки із пальним стратегічного резерву здійснювали співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.