07 жовтня, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко спільно з головою правління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергієм Комнатним передали ключі від соціальних квартир родинам внутрішньо переміщених осіб, які евакуювалися до Житомирщини з Маріуполя, Енергодару, Бахмуту, Соледару, Костянтинівки, Нової Каховки, Голої Пристані, Богданівки. До заходу також долучилися заступник начальника ОВА Юрій Денисовець, директорка Департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Грищук, керівництво Житомирської РВА та Новоборівської територіальної громади.
«Нове житло було придбано за сприяння наших міжнародних партнерів разом із Мінсоцполітики та Держмолодьжитла. За цією програмою на Житомирщині за 10 млн грн було облаштовано 8 квартир: 6 – у смт Новій Боровій, одна – в м. Житомирі та одна – у м. Новограді-Волинському. Від сьогодні 8 сімей переселенців зможуть наповнити ці квартири родинним теплом та затишком», – сказав Віталій Бунечко.
Начальник ОВА завітав до двох родин, які отримали від Держави житло. Одна з них – з Херсонщини. Батько працював начальником охорони на підприємстві. Мати – в косметичному салоні. Дві доньки навчались в ліцеї в Новій Каховці. Будинок, господарство та усе майно залишилося в Херсонської області. Як говорить Роман, поки немає жодної інформації, в якому стані зараз житло. Більшість його друзів та сусідів виїхали до інших областей або прилеглих до Херсонщини містечок. Приємно, що дітки вже пішли до місцевої школи.
Друга сім’я до початку повномасштабного вторгнення рф проживала в одному з українських міст на Донеччині. Мати працювала в міській раді. Батько – в пожежній частині старшим рятувальником. Бабуся – в котельні одного з відомих по всій країні підприємств. Після перших вибухів у місті, прийняли рішення покинути рідну домівку та переїхати до Дніпра. Але на цьому історія евакуації не завершилась і продовжилась в інших українських містах. Згодом доля звела їх з Новоборівською громадою, де сім’я винаймала квартиру. Мати до війни мала великий досвід у співпраці з іноземним бізнесом, адже раніше займалася залученням інвестицій до громади. Наразі вже працевлаштувалась до Іршанського ГЗК.
«Дуже сподіваюсь, що життя цих родин у нових оселях на Житомирщині дозволить повернути їм хоча б частково відчуття власного дому. Нехай у цих стінах лунає дитячий сміх, смакують домашні страви та живе просте родинне щастя», – побажав родинам Віталій Бунечко.
Сім’ї, які вселяються у новобудову, також отримали подарунки (постіль, ковдри, посуд, засоби гігієни та солодощі для дітей) та сертифікати на пральні машини (за сприянням Товариства Червоного Хреста України).
Довідково. Від початку війни в області знайшли прихисток і допомогу більш ніж 106 тисяч українців. Частина з них повернулася додому, завдячуючи зусиллям наших військових. На сьогодні в області залишаються проживати понад 72 тисячі переселенців, у тому числі 20,4 тис. дітей, 2,8 тис. осіб з інвалідністю та 534 багатодітні сім’ї.