20 січня, 5 ордерів на проживання в квартирах фонду тимчасового проживання для внутрішньо переміщених осіб вручили міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда й міський голова Сергій Сухомлин. Ще один ордер вручили раніше, наприкінці 2019-го року.
Міністерка відзначила, що Житомирська міська ОТГ є яскравим прикладом громади, де активно здійснюються заходи щодо повноцінної інтеграції людей, які були змушені залишити свої домівки. Урядовець висловила сподівання й на подальшу співпрацю у справі підтримки «нових житомирян».
«Питань багато, і робота далеко не завершується врученням ордерів. Але це достатньо серйозний крок, який, повірте, здійснюється невсюди. Ми зрозуміли, що у нас така програма є, є певні кошти, але не скрізь вистачає готовності від місцевої влади співфінансувати з міністерством. Тому ви можете пишатися тим містом, яке ви обрали для проживання», – сказала Оксана Коляда.
Квартири були придбані за системою співфінансування з державного та міського бюджетів. Серед сімей, що отримали квартири у тимчасове користування відповідно до рейтингу, - багатодітні сім’ї чи одинокі матері, які виховують неповнолітніх дітей. У складі родин є діти чи особи з інвалідністю, особи, які втратили працездатність, чи особи пенсійного віку.
«Коли почалася війна, я дуже добре пам’ятаю, як люди з зони проведення АТО почали їхати в Житомир. Багато хто брав із собою тільки найнеобхідніше, і треба було терміново приймати рішення, куди їх влаштувати. Люди розраховували, що вони приїдуть на тиждень-два. Але все затягнулося, і ми зрозуміли, що потрібно людей розселяти. Нікому не відмовили. Завдяки програмі ми змогли придбати 6 квартир. Попереду ще багато роботи. Ми готові розглядати й інші програми і співпрацювати у цьому напрямку», – повідомив міський голова.
Сергій Сухомлин подякував усім, хто долучився до цього процесу:
«Це була кропітка робота. Дякую всім, хто був залучений до процесу і допомагав: народним депутатам від Житомира Ігору Герасименку та Сергію Кузьміних, Міністерству у справах ветеранів і пані Оксані Коляді, керівництву Житомирської ОДА,працівникам наших соціальних служб, громадським організаціям. Гарний приклад ефективної співпраці…», - зазначив міський голова.
Відзначимо, що до Житомира приїхало 1279 сімей, які змушені були залишити свої домівки. Підтримка внутрішньо переміщених осіб здійснюється в рамках Комплексної Програми соціального захисту населення Житомирської міської об’єднаної територіальної громади на 2016 -2020 роки.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...