Минає 37 років відтоді, як 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській атомній електростанції. В перші години після вибуху, десятки пожежників та співробітників Чорнобильської атомної електростанції прийняли на себе радіоактивний удар. За декілька годин пожежа навколо реактора була загашена, але тоді мало хто знав, що насправді відбувається в четвертому енергоблоці.
Наслідки Чорнобиля виявилися далекосяжними і тривалими. Чорнобильська катастрофа – це не лише екологічна трагедія, це історія тисяч ліквідаторів та місцевих мешканців, життя яких назавжди змінилося після аварії на АЕС.
Сьогодні начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, його заступник Віктор Градівський, представники обласної влади та Житомирської громади, ліквідатори аварії поклали квіти до пам’ятників героям та жертвам Чорнобиля, що рятували світ від атомного лиха та згодом, ліквідовували наслідки трагедії.
Також поблизу пам'ятника "Пожежним, які врятували світ" відбувся мітинг-реквієм під час якого учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих Героїв та поклали квіти до меморіальних плит з іменами вогнеборців, які рятували людство від чорнобильського лиха.
«Українці та увесь світ завжди пам’ятатимуть ту страшну ніч, коли небо над Чорнобилем освітилося радіоактивним вогнем, що відтворював тінь апокаліпсису. Несподівано, звичне життя змінилося назавжди, а 37 років згодом, ми ще й досі відчуваємо його наслідки. Та фатальна помилка, яка сталася у ніч на 25 на 26 квітня, залишила свої сліди в українській історії, назавжди вивертаючи зміст життя безлічі людей. І хоч з того часу минуло багато років, але згадки про ту катастрофу ніколи не згаснуть», – наголосив Віталій Бунечко.
Також очільник області підкреслив, що Чорнобильська катастрофа назавжди залишила відбиток у серцях людей, зокрема Житомирщина, як і всі області України, постраждала від цієї страшної події. Але разом з тим, була й тією, що надала допомогу при ліквідації наслідків аварії. Більшість мешканців знали, що вони роблять це не лише для себе, але й для наступних поколінь.
"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять жертв аварії та вклоняємось мужності та героїзму персоналу станції, пожежників, медиків, військовослужбовців, учених, та усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків катастрофи. На жаль, із кожним роком усе менше залишається серед нас ліквідаторів-чорнобильців. Ми низько схиляємо голови перед ними та дякуємо за їхній героїчний подвиг. Аварія на Чорнобильській АЕС - трагедія, яку ми не маємо права забути",- сказав Володимир Ширма.
«Житомирська група в складі 6 чоловік, яку я очолював будучи капітаном, поїхала в Чорнобиль 5 травня. Відкачували воду з-під реактора. Ми качали воду 36 годин. Ми зробили все можливе для того, щоб не було вибуху. Потім – лікарні, операції, лікування. Робимо добрі справи сьогодні, щоб люди не забували тих людей, які віддали своє життя і які ще сьогодні залишились. У нас в Житомирській області на сьогодні 220 тисяч чорнобильців. 8700 інвалідів Чорнобиля, 6100 ліквідаторів у нас залишилося в області», — розповідає голова асоціації «Дзвони Чорнобиля», генерал-майор служби цивільного захисту у відставці Леонід Антонюк.
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...