Готувалися і вірили у себе... Анастасія Шевчук, випускниця Ліцею № 1 м. Житомира, отримала двічі по 200. Такі результати вона досягла з англійської та української. Математика та історія — по 194. Дівчина готувалася без репетиторів. Жертвувала канікулами і вихідними. План та графік підготовки розробила самостійно: в тиждень — три години на кожен предмет. У високому результаті була впевнена: "Готувалася і вірила в себе. Головне — не хвилюватися і правильно розподілити час".
З майбутнім вже визначилася: "Фінанси та бізнес-аналітика" — спеціальність, яку обрала Настя в одному із польських вишів.
200 балів з української та математики має і Світлана Загацька, випускниця цього ж ліцею. Дівчина одразу згадує вчительку української мови Людмилу Вовчук. Каже, з таким наставником жодних репетиторів не потрібно.
"Вивчали, багато встигали, виконували тести... Я коли на НМТ відкрила завдання з української мови, зрозуміла, що це вже робила і знаю", — говорить Світлана.
Найскладнішою для неї виявилася історія.
"Історію я вчила з нуля, — зізнається. — У травні зрозуміла: знаю тільки половину потрібного. Довелося докласти зусиль".
Вона — майбутній літературний редактор. Дуже мріє про це, тому визначилася з напрямом — українська філологія. А між закладами вищої освіти обиратиме: Острозька академія чи Львівський національний університет.
"Хочу вчитися в Україні, де народилася і щоб ближче додому було".
Андрій Осадчук стане інженером програмного забезпечення. Воліє вчитися у Києві чи Львові. Він — також рекордсмен з математики. Українську склав на 177, англійську — 166, історію — на 169, і це, каже, — результат прогнозований.
Ліцей №1 упродовж декількох років лідирує за результатами НМТ. Андрій Полулях, директор закладу, каже: велику увагу тут приділяють мотивації дітей та їхньому бажанню працювати. Це намагаються прищепити у закладі педагоги.
Ба більше: тут розробили спеціальну систему підготовки до НМТ, яка вже довела свою ефективність.
Діти обирають предмети, які хочуть вивчати додатково і відвідують заняття по суботах. Такі послуги у закладі платні, однак ціна є набагато нижчою, аніж заняття з репетитором.
"650 грн на місяць з трьох предметів. Кожен предмет — по дві години. Все офіційно і в законному руслі. З батьками підписується договір. Діти займаються в мінігрупах, де поглиблено вивчають предмети", — зазначає директор.
Цьогоріч 34 учні показали 40 максимальних результатів. Минулоріч таких було 27. "Найурожайнішою" стала математика — чотирнадцять 200-бальників. З української мови максимальний результат у дванадцяти дітей. З іноземної — у дев'яти. З історії — у трьох. З біології — у двох.
Унікальний результат має випускниця ліцею № 23 Софія Тарнавська, отримавши сумарно 800 балів на НМТ.
200 балів з НМТ є у кожному третьому закладі загальної середньої освіти Житомира. Двохсотбальні результати показали учні ліцеїв № 1, 3, 5, 17, 23, 24, 25, 27, 28, 34 та два наукові ліцеї при житомирських університетах.
Цього року випускники закладів середньої освіти Житомирщини продемонстрували високі показники складання національного мультипредметного тесту (НМТ). Загалом 77 учасників отримали 200 балів хоча б з одного предмета.
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...