Кіберфахівці Служби безпеки і Національної поліції встановили та затримали зловмисницю, яка «тероризувала» псевдозамінуваннями різні регіони України. На її «рахунку» більше сотні анонімних повідомлень про загрозу вибуху.
Серед її «цілей» – об'єкти критичної інфраструктури, навчальні заклади, правоохоронні структури, органи влади та місцевого самоврядування, а також місця масового перебування громадян.
10 серпня ц.р. жінка здійснила чергове неправдиве «замінування» – одного із торговельних центрів Житомира.
Повідомлення про загрозу вибуху вона надіслала адміністрації мережевого будівельного супермаркету. У цій же будівлі у центрі Житомира функціонують ряд торговельно-розважальних закладів.
На місце події негайно прибули співробітники СБУ, поліції, ДСНС і евакуювали з приміщення відвідувачів та персонал.
Працівники вибухотехнічної служби обстежили будівлю і прилеглу територію, будь-яких небезпечних предметів не виявили.
Через лічені години кіберфахівці СБУ та поліції встановили особу «псевдомінерки».
Нею виявилася 28-річна житомирянка, яка вже має судимість за вчинення аналогічного злочину. Напередодні Нового 2022 року жінка повідомила про загрозу вибуху на одній із станцій Київського метрополітену. Вироком суду її вже засуджено до 4 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки.
Під час обшуків за місцем проживання фігурантки вилучено мобільний термінал, декілька сім-карт різних мобільних операторів, електронні носії інформації, які містять «сліди» причетності зловмисниці до «замінувань».
Затриманій повідомлено про підозру в завідомо неправдивому повідомленні про підготовку вибуху, вчиненому повторно, тобто у вчиненні злочину за ч.2 ст.259 Кримінального кодексу України.
Наразі їй обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення 242 тисяч гривень застави.
Заходи із викриття провели кіберфахівці СБУ в Житомирській області спільно із Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Служба безпеки України нагадує: незалежно від мотивів «телефонних терористів» їхні дії караються позбавленням волі на строк від двох до шести років. За повторний дзвінок зловмисника може бути засуджено терміном від чотирьох до восьми років. Також їм доведеться компенсувати витрати державних та комерційних установ, що зазнали збитки від їх протиправних дій.