Це передбачає "Концепція профільної школи", яку розглядатимуть і затверджуватимуть на колегії Міністерства освіти і науки України наприкінці серпня. Про нові підходи до системи профільного навчання у школах напередодні говорили в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти під час громадського діалогу "Українська освіта: реалії і кроки до якісної освіти". Аби пояснити нові підходи до реформування освіти, Житомир відвідав заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський..
Зокрема, посадовець акцентував увагу на тому, що наразі юридична необхідність у зміні освітніх стандартів співпадає з життєвими реаліями.
Згадувана "Концепція профільної школи" передбачає суттєві зміни у структурі загальної середньої освіти. Так, базова серденя освіта закінчуватиметься після 9 класу, далі – учні матимуть право вибору певного напрямку, що одночасно стане і підготовкою їх до здобуття майбутнього фаху. Замість 16 навчальних предметів обов’язковими для вивчення будуть шість-вісім, причому з 36 годин на тиждень 18 відводитимуться на вивчення профільних дисциплін. У разі ж, якщо учень не визначився із напрямком або у навчальному закладі виникають труднощі із втілення нових підходів, є можливість зашили все без змін", – цитує заступника міністра прес-служба облдержадміністрації.