У залі Житомирської обласної наукової універсальної бібліотеки ім. Олега Ольжича зібралися письменники, дослідники, науковці, викладачі та студенти місцевих вишів, представники громадськості та ЗМІ. Привітати учасників і переможців конкурсу прийшли перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков та заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих.
Вони і вручили найвищу нагороду – у номінації «Гран-прі». Її отримав відомий письменник та перекладач, голова обласного осередку Національної спілки письменників України Михайло Пасічник із книгою «Свідомість удосвіта». До слова, це видання нині розглядається Комітетом з Національної премії України імені Тараса Шевченка як претендент на перемогу у напрямку «Література».
«Обласна рада високо цінує подвижницьку та просвітницьку працю письменників, краєзнавців-дослідників, які розповідають про історію рідного краю, поетів, що оспівують красу нашої землі, тепло людських взаємин», – сказав Володимир Арешонков вітаючи учасників конкурсу. Ярослав Долгих зазначив, що у сучасному глобалізованому світі книга продовжує посідати своє почесне місце, бо вона є особливим матеріальним втіленням думок і почуттів, умовиводів та емоцій.
У номінації «Мій край» перемогу здобула група авторів у складі Петра Натикача, Святослава Васильчука, Геннадія Махоріна, які працювали під керівництвом із нині покійним науковцем Сергієм Щербою, за книгу «Козацтво Волині – Житомирщини».
Книги Олександра Чиркова «Метафоричний театр Петра Авраменка» та Володимира Савченка «Фрески пам’яті» стали кращими у номінації «Особистість і доба».
Викладачі Житомирського державного університету імені Івана франка Любов Башманівська («Практикум з методики викладання української літератури») та Антон Лісовський («Етюди з методики викладання літератури») отримали відзнаки у номінації «З глибини знань».
Поетична збірка Василя Ярмолюка «Вірші з поля» стала «Поезією року». Номінацію «Проза року» розділили автори Олександр Кухарчук («Козацька Русь. Неопалима Купина», «Козацька Русь. Сплюндрована Калина») і Людмила Крикливець («Йду до осені»).
Поетеса Світлана Штатська зі збіркою дитячих віршів «Ква-сонет» стала лауреатом конкурсу у номінації «Світ дитинства». Нагороду отримав автор збірки коротких оповідань «Дорослі@діти» Вадим Жалюк у номінації «Кращий літературний дебют».
У «Мистецтві друку» за високий поліграфічний рівень виконання кращими стали книги, видані ФОП «Кирилюк І. В.» («Житомирський вернісаж. Краса України. Житомирщина») та ПП «Рута» (Михайло Полюга «Избранные произведения» у 2-х томах).
Усі переможці отримали дипломи та грошові винагороди. Загалом на розгляд конкурсної комісії надійшли 32 видання у 9 номінаціях. Найбільш широко були представлені номінації «Особистість і доба», «Поезія року», «З глибини знань».