Щодня в області на зміну виходить 103 бригади медичних працівників швидкої допомоги, які невтомно та кваліфіковано роблять свою почесну справу із порятунку життя. Майже рік у регіоні повноцінно функціонує Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Житомирської обласної ради, який почав працювати з 1 січня 2013 року. Наша область однією з перших включилася в реформування галузі охорони здоров’я і за державним рейтингом розвитку медичної галузі посідає друге місце в Україні.
Президент України Віктор Янукович наголошує, що однією з головних цілей медичної реформи, реалізація якої продовжується в Україні, є забезпечення ефективної первинної допомоги. Для надання своєчасної медичної допомоги необхідні спеціально обладнані автомобілі швидкої допомоги. На сьогодні в області на балансі Центру екстреної допомоги та медицини катастроф нараховується 140 машин, частина з яких технічно застаріла і потребує заміни.
Голова облдержадміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих 13 листопада урочисто передали 6 автомобілів швидкої допомоги Центру екстреної допомоги та медицини катастроф. Автопарк «швидкої» поповнився на 4 автомобілі класу В та 2 реанімобілі класу С для дорослого та дитячого населення.
«Сьогодні виконуємо соціальне доручення Президента України для обласної влади – забезпечення лікарів швидкої допомоги всіма умовами для роботи. Адже за настановами Глави держави стандарти доїзду швидкої допомоги повинні бути в межах міста 10 хвилин, а по сільській місцевості – 20 хвилин. Задля надання екстреної допомоги жителям Житомирщини наша область однією з перших в державі закупила реанімобілі класу С з обласного бюджету», - зазначив голова облдержадміністрації Сергій Рижук.
«Цьогоріч бюджетом області передбачено придбання автомобілів для Центру екстреної допомоги та медицини катастроф. З обласного бюджету було виділено 3 млн. 850 тис. на закупівлю машин. Очікуємо, що до кінця року в область надійдуть ще автомобілі швидкої допомоги, придбані за державний кошт», - сказав голова обласної ради Йосип Запаловський.
Головний лікар Центру екстреної допомоги та медицини катастроф Житомирської обласної ради Анатолій Сова розповів, що до цього часу в області не було жодного реанімобіля класу С. Тому сьогодні частково потреби регіону задоволені, адже реанімобілі класу С дають змогу доставляти пацієнтів вкрай тяжкого стану до лікувальних установ. Анатолій Сова також висловив сподівання, що до кінця року автопарк Центру поповниться каретами швидкої допомоги від держави.
Укомплектованість автомобільного парку швидкої допомоги відіграє важливу роль у допомозі людям, адже швидкість доїзду до пацієнтів, обладнаність медичною технікою карет швидкої допомоги – це запорука врятованого життя. Завдяки такому поповненню сучасними автівками працівники «швидкої» зможуть більш оперативно надавати жителям області невідкладну допомогу.
Зазначимо, що Житомирщина може пишатися свідомим громадянським суспільством, адже громадські організації неодноразово звертали увагу обласної влади на потребу в реанімобілях класу С Центру екстреної допомоги та медицини катастроф.
Жителям області нагадаємо, що екстрена медична допомога працює за звичним номером телефону «103». Сьогодні не існує кордонів між районами, і за необхідності будь-яка вільна бригада екстреної медичної допомоги виїжджає за викликом. Такий підхід дає можливість констатувати, що за час впровадження реформи з початку 2013 року всі виклики були прийняті та жодному хворому не відмовили у наданні екстреної медичної допомоги.
Прес-служба облдержадміністрації