18 лютого 2014 року, під час засідання міська комісія з питань ТЕБ і НС прийняла рішення звернутися до обласної комісії з проханням виділити кошти з резервного фонду державного бюджету на попередження надзвичайних ситуацій.
За інформацією директора КП «Житомирводоканал» міської ради Михайла Ничипорука, документально підтверджена амортизаційна зношеність водогону Æ 1200 мм на 100 % і незадовільний (аварійно-небезпечний) стан водогону Æ 600 мм.
Як повідомив начальник управління з питань НС та ЦЗН міської ради Микола Дідківський, у випадку не виконання комунальним підприємством термінових заходів, направлених на запобігання виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру, зокрема, проведення реконструкції водогону Æ 600 мм централізованого водопостачання між водопровідно-насосними станціями І-го та ІІ-го підйомів води міста Житомир може призвести до виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов’язаної з припиненням водопостачання населення міста.
Начальник управління комунального господарства міської ради Олександр Марцун наголосив: «Об’єкт водопостачання такої категорії повинен мати 100% дублювання. На сьогоднішній день у нас немає можливості забезпечити дублювання існуючого водогону. Для такої процедури потрібно близько 38 млн. грн. Ми змушені звертатися в область за допомогою, бо обласний центр може залишитися без води у випадку аварії».
У свою чергу Микола Дідківський акцентував, що у разі припинення водопостачання для того, щоб забезпечити місто Житомир питною водою з розрахунку 10 л. на людину потрібно залучити 102 автомобілі, які будуть робити по чотири рейси в день. Це за умови, що кожна людина буде отримувати виключно 10 л. води. Наразі в місті таких машин усього 52.
«Незважаючи на те, що ситуація ще не наблизилась до критичної, проте краще попередити, ніж потім мати наслідки масштабної катастрофи», – наголосив Микола Дідківський.