Про це проінформував представників засобів масової інформації голова облдержадміністрації Сергій Машковський під час брифінгу з актуальних питань життєдіяльності області 16 вересня.
Так за оперативними даними станом на 15 вересня 2014 року на Житомирщині прийнято та розміщено 4076 осіб, в тому числі інвалідів та людей похилого віку – 869 та дітей – 1502. Зокрема, з Донецької та Луганської областей прибула 3851 особа, з АР Крим – 225.
Основною проблемою у цьому питанні, за словами очільника області, є розміщення цієї категорії громадян у соціальних закладах регіону, у яких на сьогодні проживає 765 осіб. Переселенців розміщено у готелі «Житомир», санаторії «Тетерів», санаторії «Дениші», спортивно-оздоровчому таборі «Олімпієць», готелі «Спортивний» та Житомирському і Коростенському геріатричних пансіонатах. 3311 чоловік знайшли прихисток у родичів та близьких. Найбільше переселенців розміщено у містах Житомирі та Коростені, а також у Коростишівському та Житомирському районах, а найменше - у Лугинському, Червоноармійському, Народицькому та Володарсько-Волинському районах.
Одним із головних завдань влади у роботі з переселенцями є допомога цим людям не лише адаптуватися у Житомирській області, але й за їх проханням допомогти повернутися додому. Так 90 осіб, котрі проживають у санаторії «Тетерів», виявили бажання повернутися до власних домівок. Це питання наразі вирішується, і найближчим часом цим людям буде надана така можливість.
836 дітей з сімей переселенців розпочали навчальний рік у школах області. Голова облдержадміністрації Сергій Машковський зауважив, що всі діти були забезпечені канцелярським приладдям. Вирішуються питання щодо забезпечення цих учнів одягом на осінньо-зимовий період.
Постійно ведеться робота із зверненнями громадян, зокрема і від переселенців. На даний час надійшло 142 звернення щодо надання матеріальної допомоги від громадян, які прибули з АР Крим та східних областей України на територію Житомирської області.
Нагадаємо, що рішенням обласної ради від 26 червня 2014 року №1221 була прийнята Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з АР Крим та східних областей України на територію Житомирської області, на реалізацію якої передбачені кошти в сумі 2 млн.грн. Із зазначеної суми на сьогодні вже використано 348,1тис.грн., з них 326,2 тис.грн. відшкодовано установам та організаціям за фактично понесені витрати, пов’язані із тимчасовим проживанням громадян, та 21,9 тис.грн. для надання матеріальної допомоги переселенцям, які потрапили в скрутне матеріальне становище.
А 11 вересня була затверджена нова Програма соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2014 році, для здійснення заходів якої передбачено 6,5 млн.грн. З цієї програми буде спрямовано 500 тис. грн. для надання матеріальної допомоги переселенцям, які потрапили в скрутне матеріальне становище, та 4 млн. грн. для відшкодування установам та організаціям фактично понесених витрат, пов’язаних із тимчасовим проживанням громадян, що прибувають до Житомирської області.