Люди масово приїжджають із окупованих територій, цифра зростає з кожним днем. Станом на 5 лютого в Житомирську область прибуло 6595 громадян.
Наразі регіональний координаційний штаб активно співпрацює із Київським міжвідомчим штабом з питань соціального забезпечення переселенців із тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
Забезпечення діяльності штабу покладено на Держслужбу з надзвичайних ситуацій, центральні і місцеві органи влади. Інформація про прибулих оперативно передається в область, одразу узгоджують об’єкти державної та комунальної власності, в яких можна розмістити переселенців.
Про це на розширеній нараді у сфері цивільного захисту доповіла директор обласного департаменту праці та соціального захисту населення Галина Корінна:
"Штаб у нас працює. За це хочу подякувати ДСНС. Щодня у телефонному зв’язку ми дізнаємося скільки людей прибуло в Київ і в які населені пункти ми їх відправимо. В обід попередньо прибуває по 60 громадян".
Люди одразу масово їдуть у Житомир. Обласна влада пропонує розселяти їх по районам:
"В основному всі хочуть, щоб їх розмістили в обласному центрі. Але в нас такої можливості немає. Тому я прошу, щоб усі райони перейнялися цією проблемою. Особливо звертаюся до Новоград-Волинського, Ємільчинського району, Романівського, і, безумовно, мені не зрозуміла позиція міста Малина. Я переконана, що в Малині є, де розмістити переселенців. Потрібно просто, щоб керівництво міста ретельніше віднеслося до цього питання".
За останніми даними найбільше переселенців на Житомирщині розміщено у Житомирі, Бердичеві, Коростені, Коростишівському, Ружинському та Житомирському районах.