У Житомирі обговорювали можливість створення державного закладу для наданням паліативної допомоги » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

У Житомирі обговорювали можливість створення державного закладу для наданням паліативної допомоги

Автор: admin от 18-02-2015, 16:58, Переглядів: 1322

У Житомирі обговорювали можливість створення державного закладу для наданням паліативної допомоги

Йдеться про невиліковно хворих людей, яким потрібні особливі догляд та підтримка. Про це під час зустрічі говорили представники громадських та державних організацій.

"Існування такого закладу дозволить надавати гідний догляд таким людям в останні дні їх життя, забезпечити їх необхідними знеболюючими препаратами та, що теж дуже важливо, – підтримати рідних таких хворих. Адже їм теж доводиться вкрай складно – крім, постійного психологічного напруження, часто їм доводиться лишати роботу та повністю концентруватися на складному процесі догляду", – каже представник Житомирської обласної громадської організації "Перспектива" Андрій Сторожук:

"У Житомирі такого закладу немає. Тож, ми хочемо донести запит від громади, інтереси якої ми представляємо. Не лише ми – громадські організації, а й державні установи. Ми разом хочемо донести це до місцевої влади та наголосити на тому, що ми чекаємо від них сприяння у цьому питані. Тобто, донорські фонди готові долучитися до створення подібного закладу обласного рівня, але лише в тому разі, якщо держава готова буде йти назустріч цій ініціативі. Це питання обговорюється вже дуже давно, однак конкретних результатів досі не було. Ми сподіваємося змінити цю ситуацію і, врешті, спільними зусиллями досягти мети – створити заклад типу "хоспіс" обласного рівня".

Хоспіс на Житомирщині лише один – у Коростені – та й той створений завдяки зусиллям громадських організацій. Однак не можна говорити про те, що робота в цьому напрямку не ведеться, відзначає заступник головного лікаря Житомирського обласного онкологічного диспансеру Тарас Волков. Згідно державних програм такі види допомоги наразі надаються у місцевих лікарнях:

"Зараз, окрім хоспісу Святої Олени у Коростені, у нас хоспісів немає. Такі види допомоги надають у районних лікарнях. Відповідальними за надання паліативної допомоги, переважно, є онкологи. Майже всі вони пройшли спеціальні навчання. У 2013 році було організовано декілька виїзних курсів. Проводилося навчання з онкологами районів, анестезіологами онкодиспансеру та обласної лікарні".

Тарас Волков зауважує, що з часом проблема створення хоспісів стає все більш актуальною. І до цього врешті, доведеться прийти. Так, на Житомирщині минулоріч тільки від злоякісних новоутворень померло більше 2 тисяч осіб. Майже половина з них потребували паліативної допомоги.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: