Вже у цьому році "Укроборонпром" налагодив серійний випуск переоснащених новим озброєнням машин. БМП-1 – бойова броньована гусенична машина. Яка має високу маневреність і призначена для транспортування особового складу на передову.
Ця машина може долати водні перешкоди, пристосована для авіатранспортування і забезпечує можливість ведення вогню на ходу. Спеціалісти бронетанкового заводу пояснюють, що зараз на базову машину встановлюють вдосконалені бойові модулі. Вони відповідають сучасним стандартам і дають змогу підвищити використання БМП-1 під час бойових дій для ураження наземних та низько літаючих цілей. При цьому вогнева потужність збільшується у декілька разів:
"Корпус машини залишився той же з певними змінами і встановлений повністю новий модуль. Якщо на старій машині була гармата і спарений кулемет, то в модифікації до цього озброєння додається ще гранатомет і протитанкові ракети", – розповів виконуючий обов'язки директора ДП "Житомирський бронетанковий завод" Михайло Мосін.
Перші переобладнані машини в заводських цехах оглянули житомирські журналісти разом із головою облдержадміністрації Сергієм Машковським:
"Житомирський бронетанковий завод є бюджетоутворюючим підприємством в області. Саме тому я сьогодні його відвідую. Тут зараз 637 працівників. У зв'язку із новими замовленнями планується збільшити кількість робітників. І це для нас дуже важливо, що підприємство працює, є прибутковим і дає роботу жителям області".
Ці бойові машини конче потрібні в зоні бойових дій, зазначив командир навчального полку Микола Палас. За його досвідом, перепідготовка особового складу для користування оновленою технікою проходитиме у стислі строки.
"Спочатку пройдуть заводські тестування, які передбачають певний пробіг машини і певний обсяг відстрілу з кожного виду озброєння. Після цього – військові тестування з різними видами навантажень. Тоді представники заводу отримають зауваження, що треба допрацювати або переробити. Так, наприклад у БТР-4 було зроблено біля 70 доробок після того, як вони пройшли випробування на полігоні та в зоні АТО ".
Перша партія переоснащених бойових машин вже до кінця березня має відправитися на полігонні випробування.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...