На черговій оперативній нараді спільні дії обговорювали працівники мисливських господарств та ветеринарної медицини Малинського, Коростишівського, Брусилівського та Радомишльського районів.
Нагадаємо, 5 липня в Радомишльському районі виявили загиблого дикого кабана і лабораторні дослідження підтвердили, що тварина була хвора на африканську чуму свиней. На сьогодні на Житомирщині в ході проведення вибіркового діагностичного відстрілу відстріляно 16 голів дикого кабана. Проведеними лабораторними дослідженнями збудника захворювання АЧС в жодній добутій тварині не виявлено.
В той же час, в Чернігівській області вже лабораторно підтверджено 20 випадків захворювання на АЧС, інформує прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.
"Єгерські служби в цій непростій ситуації мають діяти професійно та оперативно, - цитує завідуючого сектором мисливського господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Логвінчука прес-служба управління. – В разі виявлення в угіддях загиблої тварини – терміново повідомляти ветеринарні служби, щоб ті відібрали матеріал для проведення аналізу та доправили його в лабораторію".
Тушу тварини слід спалити або закопати на глибину не менше двох метрів із застосуванням дезинфікуючих засобів. Відразу ж мають бути виставлені пости, щоб не допустити населення в небезпечну зону.
Африканська чума свиней є досить підступною хворобою. Смерть наступає фактично в 100 % випадків. Хворіють всі породи свиней та всі вікові групи. ЇЇ збудник переноситься кліщем і може жити в ньому десятки років. В охолодженому м'ясі збудник може жити 150 діб, в замороженому – до 3 років. І лише температура, вища 90°, не залишає вірусу шансів. Спеціалісти кажуть, що здоров'ю людини ця хвороба не загрожує, але людина може бути її переносником.