Мешканці сіл можуть отримати кредит на житло під 3% » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Мешканці сіл можуть отримати кредит на житло під 3%

Автор: news_maker от 2-06-2016, 13:08, Переглядів: 873

Мешканці сіл можуть отримати кредит на житло під 3%

З метою надання довгострокових пільгових позик жителям Житомирщини для сприяння у реалізації індивідуального житлового будівництва на селі функціонує КП «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», діяльність якого регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 05.10.1998 № 1597 та рішенням Житомирської обласної ради від 20.11.2014 № 1361.

Про це розповів директор комунального підприємства «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради Ігор Потапчук.

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які проживають, будують об’єкти кредитування в сільській місцевості, в селах та селищах і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, переробних та обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, фермерських господарствах, а також в соціальній сфері, навчальних закладах, закладах культури, охорони здоров’я, правопорядку, зв’язку, інших господарських формуваннях незалежно від форм власності, розташованих в межах району, ФО – приватні підприємці, а також сільські пенсіонери.

Кредит надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) – до 30 років із внесенням за користуванням ним плати у розмірі 3% річних, а на спорудження інженерних мереж до 2 років.

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності індивідуального забудовника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі 100 тис. грн. для добудови, реконструкції будинку, придбання житла і 200 тис. грн. для спорудження нового житлового будинку.

На 2016 рік виділено Житомирщині з державного бюджету 1 млн 200 тис. грн, з обласного – 850 тис., а з районних – 50 тис.

«На сьогоднішній день в області за весь період діяльності Фонду позикою скористалися 1300 сільських сімей на загальну суму 23 млн грн», – повідомив Ігор Потапчук.

«Необхідно зазначити, що у квітні 2016 року Кабінетом Міністрів України були внесені зміни до постанови від 05.10.1998 № 1597, якими передбачено, що пільговим кредитом можуть скористатися учасники АТО та внутрішньо переміщені особи у першочерговому порядку», – додав Ігор Потапчук.

Аналогічні зміни готуються і до обласних, і до регіональних правил про порядок надання кредитів сільським забудовникам.

Також директор комунального підприємства «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради Ігор Потапчук розповів про участь делегації від області у «Розширеному виїзному кущовому засіданні з питань програми «Власний дім».

У засіданні взяли участь керівники облдержадміністрацій та обласних рад Житомирської, Рівненської, Хмельницької, Вінницької та Волинської областей, представники обласних фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, а також Українського об’єднання «Укрсількомунгосп».

За підсумками засідання було прийнято план подальшого розвитку підтримки індивідуального сільського будівництва. Також керівники фондів виступили за збільшення фінансування з державного і місцевого бюджетів та розширення сфери діяльності фондів, зокрема, розвиток зеленого туризму та підтримка фермерського господарства.

З питань надання кредиту можна звернутися до «Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» за адресою майдан Корольова, 12, каб. 510, 512 або за телефоном (0412) 42-16-06.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: