Ідея відзначати талановиту молодь за фахові досягнення та глибокі знання з предметів філологічного та журналістського напрямків з'явилася десять років тому і відтоді вже стала традицією. Наразі інститутом філології та журналістики Житомирського держуніверситету імені Івана Франка встановлено п'ять іменних стипендій: ім. Олега Ольжича, ім. професора Миколи Никончука, ім. Василя Остапчука, а також за практичне використання набутих знань з української філології, слов’янських мов та зарубіжної літератури. "Десять років тому ми знайшли небайдужих людей, які погодилися підтримати талановиту студентську молодь", – розповів завідувач кафедри української мови Інституту професор Віктор Мойсієнко: "Це переважно наші випускники, які зараз стали успішними людьми, і вони вирішили поділитися своїм капіталом. Це меценатство в найкращому розумінні слова, адже вони вкладають кошти в розум. І наші студентки – сьогодні їх шестеро – збагатяться на певну суму коштів за те, що вони найкращі у своїх певних розділах в галузях лінгвістичної, філологічної, літературознавчої науки".
Щоб отримати іменну стипендію, студент має плідно працювати – мова йде не лише про відмінне навчання, а й реальні успіхи в опануванні конкретно тих предметів, за якими присвоюється ця стипендія. Цьогоріч стипендію імені Олега Ольжича між собою поділили студентки Анна Ковальчук та Віра Смоляр, стипендію за найкращі успіхи у процесі вивчення слов'янських мов та літератур здобула Оксана Жакун, за професійне використання набутих знань із філології на практиці – Ілона Логунова, Лілія Мельник стала лауреатом стипендії імені Василя Остапчука, а Оксана Зубрейчук – стипендії імені Миколи Никончука.
До кожного диплому додається певна сума, однак найважливіше все ж визнання та можливість працювати на благо науки, каже четвертокурсниця Оксана Зубрейчук: "Я не знаю, яка нагорода нас чекає, але мені здається, що це не є важливим, тому що, в першу чергу, коли ти стаєш лауреатом іменної стипендії, це стає таким досягненням для себе і, відповідно, для наукового інституту, в якому я навчаюся. Це є дуже престижно, і матеріальний бік сторони мене не цікавить. У майбутньому ми будемо дбати про те, щоб плідно продовжувати свою працю і досягати певних наукових звершень". Додамо, що після нагородження фундатори іменних стипендій взяли з лауреатів слово, що коли ті досягнуть певного рівня життєвих успіхів, то обов’язково стануть засновниками подібних стипендій і продовжать традицію підтримки студентської молоді.