Зустріч відбулась у рамках круглого столу з керівниками національно-культурних товариств. Представники громад розповіли, що мають певні проблеми у взаємовідносинах з владою. Чеченська громада висловила своє обурення бюрократичними перепонами, які заважають їм заснувати у Житомирі мусульманське релігійне об'єднання:
"Від нас вимагається 10 людей, які мають бути громадянами України. Мене це питання вже дещо дістало. Це не перший рік триває. Чому не можна це спростити? Від нас обов'язково вимагають паспорт громадянина України. Це абсолютно нелогічні речі! Якщо людина має місце проживання, то крім голосування він має усі права, як і громадянин цієї країни".
На таке звернення очільника чеченської громади Житомирщини головний спеціаліст управління культури облдержадміністрації з питань релігії та національностей Олександр Пивоварський дав відповідь, що така громада не реєструвалась, оскільки вона мала проблеми зі статутом, які зараз вирішились, і тому, найближчим часом, така громада все ж буде зареєстрованою. Чи не найважливішими питаннями для національно-культурних товариств області стали проблеми у фінансуванні національних меншин та отримання на пільгових умовах приміщень для такого роду організацій.
"Зараз формується бюджет з якого будуть виділені кошти на фінансування громадських організацій, але в цій програмі немає інформації про те, чи виділені будуть кошти на підтримку національно-культурних товариств. Було б дуже добре, якби якісь гроші були заплановані на підтримку саме національно-культурних товариств у цій програмі", – розповіла голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур.
А представники ромської громади Житомирщини розповідають, що великі проблеми мають з отриманням приміщень для своїх громадських організацій.
"Створили Український дім. Добре. Це надзвичайно. Але що таке український дім в Україні? До всіх ми звертались, аби нам, національним меншинам, був переданий цей дім. … так, ви знаєте усі, що за 16 років я добилась приміщення в 40 квадратних метрів у яке мене рік не пускали. Я платила оренду і до цього часу плачу. В результаті, 14 вересня 2016 року, було рейдерське захоплення мого приміщення і до мене застосували фізичну силу", – розповіла голова ромських організацій області Людмила Коберник.
Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута під час спілкування із представниками національних меншин області зазначив, що проблем із виділенням приміщення для таких організацій він не бачить, адже депутатський корпус облради завжди йде на зустріч національно-культурним товариствам і виділяє їм приміщення за пільговою орендною платою – 1 гривня. А щодо фінансування, то Ярослав Лагута переконаний, що держава не повинна повністю фінансувати такі громадські організації, але, безумовно, певна фінансова підтримка має їм надходити.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...