Музей має стаціонарну експозицію, яка ілюструє перебіг подій Української революції 1917-1921 років. Зазвичай, основними її відвідувачами є діти, які вивчають цей період в рамках шкільного курсу "Історії України". Решта громадян не надто цікавляться виставкою, шкодує з цього приводу директор музею Роман Насонов. Тож, у соту річницю з дня створення Центральної Ради колектив обласного краєзнавчого музею запросив усіх бажаючих безкоштовно відвідати тематичну експозицію:
"В експозиції у нас мундири, знаряддя друкарської справи; панорама погромів, які проходили у місті, коли змінювалася влада. Старше покоління або молодше покоління ігнорують такі речі. Тому ми маємо сьогодні неперевершену нагоду – саме 100 років з дня проголошення Центральної Ради – утворення такого представницького органу, який заклав фундамент парламентаризму, проілюструвати, що Житомирщина не стояла осторонь тих подій. Вона із болем, із мукою і з гордістю включалася в ті події і несла той тягар відповідальності, який лежав на цих мужніх людях, які зголосилися очолити державу".
Після наступу більшовицьких військ Центральна Рада переїхала з Києва до Житомира, і це був один з найбільш плідних періодів існування цього органу, наголосила під час екскурсії завідуюча відділом музею Ольга Родічева:
"В цей час вона приймає низку законів, зокрема, Закон Про державну символіку. Також вона згодом разом із німецькими військами повертається в Житомир і працює в Будинку Дворянського зібрання, який знаходиться по вулиці В.Бердичівській. Вона приймає тут три закони: Закон Про українське громадянство, Закон Про адміністративний розподіл і Закон Про введення грошової одиниці гривні".
Для довідки:
Українська Центраальна Рада (УЦР), також Центральна Рада – спочатку український представницький орган політичних, громадських, культурних та професійних організацій; згодом, після Всеукраїнського Національного Конгресу – революційний парламент України, який керував українським національним рухом. З появою і діяльністю Центральної Ради пов'язують глобальні процеси консолідації української нації, відновлення української державності, надання національній державі демократичних, парламентських форм.