На позачерговій сесії міської ради депутати заслухали інформацію стосовно ситуації в дитячих садках із проблемою опалення через похолодання.
«Які дії були прийняті виконавчими органами міської ради аби вирішити проблему із температурним режимом в дитячих садках? Тому що є звернення батьків», - запитала Наталія Леонченко, депутат міської ради.
Ситуація останні три дні складна, адже температура дійсно нижча санітарних норм. В дитячих садках, управління освіти міськради прийняло низку заходів аби вирішити проблему.
«Якщо батьки мають можливість забрати дітей із садка, то на цей період ми не вимагатимемо ніяких довідок. Крім того ми підвищили активність дітей», - розповів Валентит Арендарчук, начальник управління освіти.
Наразі за інформацією управління охорони здоров'я рівень захворюваності в Житомирі не перевищує порогового рівня. Вразі включення системи централізованого опалення доведеться включити все місто, а не лише соціальні об'єкти. Крім того буде потрібно заключити нові угоди про газові ліміти з «Нафтогазом» та взяти на роботу 200 сезонних працівників.
«28 березня за підсумками всеукраїнського селектору було прийнято рішення про завершення 1 квітня опалювального сезону. Санітарні норми нам дозволяли це зробити», - наголосив Дмитро Рогожин, директор КП «Житомиртеплокомуненерго».
«Якби ми включили опалення, то по подвійному тарифу платили б не лише соціальні заклади міста, а й всі домогосподарства Житомира і субсидій населення на ці платіжки неотримали б. А це десятки мільйонів гривень із кишень житомирян», - наголосив Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова.
Можливість відправляти на тимчасовий карантин заклади обговорювалась з батьками дітей, але більшість людей висловились проти.
«За прогнозами з понеділка знову потепління, крім того якщо закрити садочки, вдома тепліше не стане», - наголосив Матвій Хренов, заступник Житомирського міського голови.