На черговому засіданні членам профільної робочої групи до розгляду було запропоновано список із 8 потенційних об'єднаних територіальних громад (ОТГ) у межах Радомишльського, Овруцького, Черняхівського та Пулинського районів.
"Реформа децентралізації в області проходить на високому рівні. За результатами 2016 року ми стали лідерами в цьому напрямку, тому що на території області було створено найбільше громад в Україні. Зрозуміло, що 2017 рік не має бути виключенням. Коли я робив свою першу прес-конференцію (на посаді – прим. ред.), я говорив, що 80 % території області ми плануємо в цьому році об'єднати в об’єднані територіальні громади. І, чесно кажучи, якщо ми так далі будемо працювати, як працюємо, то я думаю, що те, що пообіцяли на початку року в цьому році вдасться виконати", – висловив переконання голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич.
На засіданні робочої групи обговорювали також питання про входження окремих сільських рад до вже існуючих об'єднаних громад. Нагадаємо, нещодавно законодавством було остаточно врегульовано це питання. Відтак, на Житомирщині про таке своє бажання вже заявила Білківська сільська рада Попільнянського району, яка хоче увійти до складу раніше створеної Корнинської ОТГ, а також Жеревецька, Кремненська, Топільненська сільські та Миролюбівська селищна ради, які мають намір приєднатися до вже існуючої Лугинської об’єднаної територіальної громади. Фактично без зауважень робоча група у складі 37 осіб дала свою згоду на це, а також на утворення Радомишльської міської ОТГ, Словечанської сільської ОТГ та Черняхівської селищної ОТГ.
Найпалкіші дискусії виникли під час обговорення ситуації, що склалася в Пулинському районі. Станом на сьогодні район розділився на дві половини – одна об’єднується в Пулинську селищну ОТГ з центром у Пулинах, а от інша роздробилася на кілька малокомплектних громад, кожна з яких хоче функціонувати окремо. Жодна з чотирьох представлених громад не витримує критеріїв методики об'єднання ОТГ, серед яких фінансова спроможність, наявність не менше 200 кілометрів території і п’яти тисяч населення, а також деяких інших. Саме тому після тривалих дискусій з сільськими головами робоча комісія погодила утворення Пулинської громади і зняла з розгляду питання про утворення Мартинівської, Соколівської, Стрибізької та Курненської ОТГ Пулинського району. Таким чином, станом на сьогодні на сесію подаватимуть документи на затвердження чотирьох нових об'єднаних громад і приєднання сільрад до двох уже існуючих ОТГ.
Відзначимо, що всього в області на сьогодні існує 32 об'єднані територіальні громади.