Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад

Автор: admin от 14-08-2015, 15:52, Переглядів: 2163

Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад


Сьогодні, 14 серпня, депутати обласної ради прийняли історичне рішення – проголосували за створення 8 об’єднаних територіальних громад (окрім Олевської).
Своїм рішенням обласна рада утворює об’єднані територіальні громади і призначає перші вибори депутатів та голів громад на 25 жовтня – у день проведення чергових місцевих вибрів. Отже, новий 2016 фінансовий рік об’єднані територіальні розпочнуть реально новими повноваженнями та суттєвими ресурсами.
Голова Житомирської обласної державної адміністрації подякував депутатам, сільським та селищним головам за прийняття правильного рішення. «Я дякую сільським та селищним головам за проведення роз’яснювальної роботи серед громад. Спасибі вам, шановні депутати, за вірне рішення. Це справді історичний крок. Реформа місцевого самоврядування, яка стартувала в Україні, набирає обертів. І альтернативи їй немає. Це історичний шлях, яким має пройти Україна як демократична європейська держава!», – сказав він.
Об’єднані територіальні громади, за які сьогодні проголосували депутати:
– Народицька селищна територіальна громада з центром у селищі Народичі. Об’єднуються території 1 селищної та 15 сільських рад, до складу яких входить 65 населених пунктів;
- Ноборівська селищна територіальна громада з центром у селищі Нова Борова (Володарсько-Волинський район). Об’єднуються території 1 селищної та 4 сільських рад. до складу яких входить 18 населених пунктів;
- Іршанська селищна територіальна громада з центром у селищі Іршанськ (Володарсько-Волинський район). Об’єднуються 1 селищна та 1 сільська ради. До складу яких входить 5 населних пунктів.
- Червоненська селищна територіальна громада з центром у селищі Червоне (Андрушівський район). Об’єднуються території 1 селищної та 5 сільських, до складу яких входить 7 населених пунктів;
– Потіївська сільська територіальна громада з центром у с. Потіївка (Радомишльський район) Об’єднуються території 5 сільських рад, до складу яких входить 24 населених пункти;
– Тетерівська сільська територіальна громада з центром у с. Тетерівка (Житомирський район); Об’єднуються території 4 сільських рад, до складу яких входить 11 населених пунктів;
– Високівська сільська територіальна громада з центром у с Високе (Черняхівський район); Об’єднуються території 3 сільських рад, до складу яких входить 5 населених пунктів;
– Дубрівська сільська територіальна громада з центром у с Дубрівка (Баранівський район). Об’єднуються території 4 сільських рад, до складу яких 12 населених пунктів.
Нагадаємо, 5 лютого цього року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Для забезпечення його реалізації Уряд затвердив Методику формування спроможних громад. Ці два законодавчі акти відкрили шлях до формування територіальної основи місцевого самоврядування за новими правилами та підходами.
Житомирщина однією із перших областей в Україні активно підтримала ці процеси, які сьогодні стали незворотними.
На початку квітня спільним розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради було створено регіональну робочу групу з розроблення проекту перспективного плану формування територіальних громад області.
У роботу над документом включилися представники територіальних громад, органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади. Координуючу роль за методологічної підтримки Офісу реформ у Житомирській області здійснювала обласна державна адміністрація.
13 травня проект Перспективного плану вперше було презентовано та обговорено на розширеному засіданні робочої групи та внесено відповідні зміни. 28 травня рішенням обласної ради схвалено проект Перспективного плану та передано на затвердження до Кабінету Міністрів України.
Вже в серпні план формування територій громад Житомирщини схвалено на засіданні Урядового комітету. А позавчора, 12 серпня, затверджено на засіданні Кабінету Міністрів України.
Як відомо, схвалений на сесії обласної ради Перспективний план формування територій громад області включав 59 об’єднаних територіальних громад.
Згідно із розпорядженням Кабінету Міністрів України, в нашій області пропонується створити 37 спроможних об’єднаних громад. Це ті громади, в яких процеси об’єднання територій населених пунктів сільських та селищних рад відбувалися відповідно до вимог законо.

Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад
Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад
Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад
Житомирська обласна рада створила 8 об’єднаних територіальних громад

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: