У сесійній залі міської ради із початком нового етапу життя їх привітали представники міської влади. Випускники та їх опікуни отримали в подарунок грошову допомогу, квіти та цінні подарунки (у тому числі, від спонсорів). Житомирський міський голова Сергій Сухомлин особливо відзначив роль опікунів дітей-сиріт у їх вихованні:
"Перш за все низький уклін вам за те тепло, яке ви даруєте дітям. Сьогодні вони вже випускники! Багато хто говорить, що чужих дітей не буває, але, насправді, лише ви можете по-справжньому це відчути. Це не так просто – виховувати дитину, нести за неї відповідальність. Тому низький уклін вам за те, що ви цю роботу робите і вкладає частинку себе, своєї душі та серця в цих дітей. Дай Боже їм світлої дороги! Дай Боже, аби в їхньому житті все йшло якнайкраще".
Оскільки діти-сироти не мають протягом свого дитинства повноцінної батьківської підтримки, то у подальшому в них часто виникають проблеми із соціалізацією, пошуком житла та першого місця роботи. Допомогти їм у вирішенні цих проблем покликана міська влада, переконана начальник служби у справах дітей Ольга Бібла:
"Складно на сьогоднішній день практично усій молоді. Я думаю, що за підтримки близьких людей дітей-сиріт та за підтримки тих людей, які створюють для них усі необхідні умови, ми подолаємо усі перешкоди. Усі ці діти хороші, здібні та є майбутнім нашої України! Я думаю, що своїми можливостями і за допомогою міста й нашого міського голови ми обов’язково справимося з усіма проблемами".
Начальник відділу активної підтримки безробітних Житомирського центру зайнятості Людмила Шейнич запевнила випускників із числа дітей-сиріт, що за потреби влаштування на роботу вони можуть звертатися до будь-якого відділення центру зайнятості. Незалежно від місця прописки фахівці цієї структури допоможуть із працевлаштуванням.
Додамо, що нині в Житомирі на обліку перебуває понад 350 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 85% виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу та прийомних родинах, а 15% – у державних інтернатних закладах. Також держава забезпечує цих дітей соціальною допомогою у розмірі двох прожиткових мінімумів. Вони мають право на безоплатний проїзд в міському транспорті та безкоштовне харчування у школах.