Сьогодні в «Комплексному закладі соціального захисту осіб, що потрапили в складні життєві обставини» відбувся день відкритих дверей, аби показати громадськості, як розвивається центр. Участь у дійстві взяли журналісти, посадовці виконкому міської ради та облдержадміністрації та представники Патрульної поліції Житомира.
«Центр змінюється дуже динамічно. Сьогодні, спільними зусиллями влади та громадських організацій, ми змогли організувати роботу центру на високому рівні. Побутові умови, допомога фахівців центру, а головне – результат їх роботи говорять самі за себе», - переконує Вікторія Краснопір, директор департаменту праці та соціального захисту населення міської ради.
На сьогодні двоповерхова будівля центру використовується на 100%. Відремонтовані вбиральні та ванні кімнати на 1 та 2 поверхах, працюють пральні машини. Відремонтовані кімнати для тимчасового перебування для чоловіків та жінок, крім того, відбувається ремонт кухні та столової кімнати.
«Коли ми переїхали в цю будівлю, то ситуація була критична. Зараз у нас створена база даних безхатченків, створенні умови для тимчасового перебування у центрі, налагоджені механізми відновлення документів, відправлення на реабілітацію та лікування, пошуку роботи. Кожна людина повинна мати другий шанс, і ми його надаємо», - ділиться Владислав Паламарчук, голова благодійної організації «Милосердя».
Частину коштів на ремонт будівлі зібрали благодійники, крім того, посольство Франції надало грант центру на ремонт санітарних вузлів та пральні. Наразі ключовою проблемою центру є будівництво системи опалення, для цього необхідні значні кошти.
У «Міському центрі обліку бездомних осіб» на обліку перебуває 258 осіб, отримують соціальну допомогу та періодично перебувають у центрі 160 безхатченків 36 із яких люди із обмеженими можливостями. На кожного клієнта закладу заведена особова справа, де зібрана вся інформація про людину для відновлення документів, лікування чи отримання іншої допомоги.
«Іноді до нас звертаються люди, у яких немає жодного документу. Ми збираємо необхідні довідки та допомагаємо отримати паспорт і тимчасову приписку та оформити соціальну допомогу. Це перший крок. Далі ми допомагаємо людині знайти роботу, можливо – перекваліфікуватись», - розповідає Роман Кравецький, директор «Комплексного закладу соціального захисту осіб, що потрапили в складні життєві обставини».
В центрі постійно перебуває декілька десятків безхатченків, які самі доглядають за будівлею, проводять ремонтні роботи та готують собі їжу.
«Я працював на автовокзалі. Там допоміг занести сумки, там ще щось зробив. В день у мене було 100-150 гривень, але в мене їх відбирали. Тут я можу поспілкуватись та отримати допомогу. Тут всі добрі», - розповідає Олександр, безхатченко.
За рік до центру звернулись 185 осіб із них половина не із Житомирської області, 5 учасників АТО, 2 вагітних жінки та 25 безхатченків із вищою освітою. Для роботи центру постійно необхідний одяг та взуття, який можна приносити за адресою провулок 1-й Іподромний, 15-а.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...