З нагоди ювілейної дати створення архіву Житомирщини працівники цієї установи підготували виставку унікальних документів, які розповідають про становлення, діяльність архіву та розвиток архівної справи впродовж багатьох десятиліть. Частина з цих документів експонується вперше і представляє інтерес не лише для дослідників краєзнавства, а й навіть для самих працівників архіву, переконані організатори виставки. Експозиція розпочинається з оригіналів штатних розписів Волинського губернського управління від 1922 року, які стосуються діяльності архіву, та з журналу відвідувачів читальної зали в 1926 році, розповів працівник архіву Руслан Кондратюк: "В моїх руках книга запису дослідників читального залу за 1926 рік. Як бачите, вона доволі маленька. Не така велика, як зараз. Це пов'язано і з тим, що в 1926 році архіви не те щоб були закриті, а в них не було чим користуватись. Тому туди приходили лише знані науковці, яким потрібно було щось для дослідницьких робіт".
За 95-річну історію архів переживав різні часи: торкнулися працівників закладу і голод, і політичні репресії 30-х років, і події Другої світової війни. Але, незважаючи на складні історичні періоди, найголовнішим завданням у архівістів завжди було зберегти документальний фонд, каже заступник директора Державного архіву Житомирської області Наталія Шимченко: "Всі покоління працівників архіву, як могли, виконували свій професійний обов'язок – вони зберігали національне надбання. Наразі Державний архів Житомирської області пишається тим, що в нас зберігається близько півтора мільйона справ. Це документи, які датуються починаючи з 1795 року. Наші фонди постійно поповнюються. Ми завжди з радістю приймаємо нові документи, до яких ставимось мов до людей".
Щодня до обласного архіву звертаються люди з різних питань: як-то вивчення власного родоводу чи дослідження окремого періоду або події. Краєзнавця, заслуженого журналіста України Георгія Мокрицького називають в архіві "почесним відвідувачем", та й сам Георгій Мокрицький зізнається, що за сорок п’ять років роботи з архівними документами підняв стільки матеріалу, що його вистачить не на одну книгу: "Я за своє життя підняв стільки архівних матеріалів, що якби я жив сто років, то мені б на цей час вистачило писати нові книги на базі тих документів, які я колись вивчав. Та й власне ті книги, які в мене вийшли – на 50-80% створені на документах нашого архіву. Наш архів – унікальний! Він ніякий не обласний. Він регіональний! Адже в ньому зберігаються документи, які стосуються Волинської губернії, а це значна частина України. Якби Волинь охопити кордонами, то це була б велика європейська держава з населенням чотири мільйони чоловік і дуже давньою історією".
Відвідав виставку у святковий для архіву день й заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута. Вітаючи колектив, він акцентував увагу на тому, що архівні документи, це саме ті свідки, які не дадуть перекрутити історію: "Справжня історія, як на мене, знаходиться тут. Вона в першоджерелах та документах. Це єдине джерело не політизованої точки зору. Мені відверто прикро, що останні декілька століть, кожні 50-70 років, у нас погляди на історію змінювалися на 180 градусів. Архів є саме тим першоджерелом, у якому можна по первинних документах скласти уявлення про те, як все відбувалося насправді. Лише аналізуючи ті чи інші факти".
Відкриття виставки, присвяченої 95-річчю обласного архіву, відбулося в Міжнародний день архівів та в рамках проведення заходів з відзначення 100-річчя утворення системи архівних установ. Переглянути унікальні документи можна в читальному залі обласного архіву до 17 червня.
8 квітня Житомирська міська рада надала відповідь на петицію [url=https://petition.e-dem.ua/zhytomyr/Petition/View/159]"Вимагаємо недопустити шантажу громади з боку приватних перевізників...
5 березня 2025 року міськвиконком Житомирської міської ради затвердив Порядок проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських автобусних маршрутах ...
25 березня житомиряни стали свідками того, як ремонтники ліквідовують яму з водою на перехресті вулиць Покровської та Грушевського, засипаючи її зрізаним асфальтом...