Цьогорічна "Майстерня міста", яка, нагадаємо, проходить у Житомирі вдруге, зібрала вдвічі більшу кількість учасників. Організатори відібрали майже півсотні заявок, пов’язаних із залученням людей з особливими потребами до життя в місті; розбудовою громадських просторів і їх ефективним використанням; збереженням та використанням історико-культурної спадщини; озелененням, енергоефективністю, розвитком міста для дітей; транспортом і роботою з соціально вразливими групами населення.
Навпроти обласної наукової бібліотеки для учасників створили спеціальний майданчик, де протягом шести днів з 10.00 до 20.00-21.00 громадські організації проводитимуть різні заходи, до участі в яких запрошують усіх без винятку житомирян. Серед найбільш цікавих та нестандартних заявок – аматорський театр та екопідприємництво, розповіла співорганізатор заходу – керівник проектного офісу німецької урядової компанії "GIZ" у Житомирі Марія Байда:
"Подалися, наприклад, з Рівного – аматорський театр. І насправді, для мене це було неочікувано. Вони організовуватимуть дискусію щодо розвитку аматорського театру в місті Житомирі. Крім того, з Херсона приїде Олексій Урсуленко – підприємець та громадський активіст, який поділиться досвідом екопідприємництва. Це буде в п’ятницю. На рахунок театру – дискусія щодо розвитку театру буде в п’ятницю, сама вистава – у суботу ввечері".
Серед нових напрямків – робота з безхатченками. Також надійшло кілька заявок по інклюзії, чого не було минулого року, відзначає Марія Байда. На відкриття "Майстерні міста" завітали гості з Києва та Львова. У понеділок за планом основний час виділили для презентації львів’ян, які, власне, і започаткували "Майстерню міста" у 2012 році:
"Вони активно працюють над розвитком громад і мікрорайонів у Львові. З ними можна буде поспілкуватися на тему, яким чином "Майстерня" стала поштовхом до такого більш продуктивного діалогу. Тому що все, що тут відбуватиметься, воно доноситиметься до міської влади, і тоді вже можна буде їх запитати, чи є для них корисними і цікавими такі напрацювання. Можливо, дещо буде корисно, а дещо – ні. Ми не можемо зараз сказати це на 100%, бо все ж таки кожна організація готує сама свій захід. Але ми дуже сподіваємося, що буде максимально корисно і цікаво".
Загалом в рамках "Майстерні міста" протягом усього тижня працюватиме кілька експозицій. Так, в різних локаціях усі шість днів проходитимуть дискусії по бюджету участі. Окрім того, протягом чотирьох днів у чотирьох мікрорайонах презентуватимуть і перевірятимуть результати експертного аналізу міста за основними напрямками його життєдіяльності. Розпочнуть у вівторок з Богунії, далі буде Крошня, Польова, а також район "Глобалу", каже Марія Байда:
"З шостої до сьомої двадцяти у цих мікрорайонах будуть стояти інформаційні стенди, і люди зможуть підійти і поспілкуватися з експертами. У нас будуть представлені анкети з питаннями, відповівши на які, житомиряни по суті допоможуть створити якийсь якісний контент. Завдяки цьому ми можемо побачити реальну картину, а не лише статистику, яка не завжди адекватна. Ці результати будуть включені в концепцію розвитку Житомира до 2030 року. Цей документ, нагадаю, передбачає активну роботу і обговорення з громадою".
Докладніший графік роботи "Майстерні" можна знайти на сайті Житомирської міської ради. Нагадаємо, "Майстерня міста" є частиною проекту "Інтегрований розвиток міст України", який впроваджується німецькою урядовою компанією GIZ за підтримки урядів Німеччини і Швейцарії у співпраці з Житомирською міською радою. Кінцевою ціллю проекту є готова стратегія інтегрованого розвитку міста, яка має назву "Житомир 2030".