Круглий стіл, ініційований Профспілкою працівників державних установ України, зібрав у прес-центрі Житомирської міськради голів профкомів та профорганізаторів держустанов міста та області.
Основним своїм завданням організатори вбачали обговорення рівня колективно-договірної роботи на теренах Житомира, адже колективно-договірна робота – це один з найважливіших напрямків діяльності профспілок держустанов, відзначив очільник Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук:
"Ми зробили великий тур по Україні. Це і Хмельниччина, і Харківщина, і Житомирщина, наступним йде Закарпаття – де ми будемо обговорювати ключові питання колдоговірної роботи. Сьогодні колдоговірна робота визначає, по суті, умови співіснування колективу і керівництва і робить подвійний захист – з одного боку, захищає працюючого, а з іншого – дає право використання коштів і можливостей, які має сьогодні керівник".
Разом з тим, в рамках круглого столу піднімалися актуальні питання, які привертають особливу увагу не лише профспілок, а й усіх жителів нашої області. Зокрема, йшлося про зайнятість населення, підвищення зарплат, створення належних умов праці, а ще – про перевірки гральних закладів міста. Спілкуючись з міським головою Житомира Сергієм Сухомлином, представники профспілок наголосили, що мають законне право заходити до таких закладів з перевірками.
"Тому що, коли ми починаємо боротьбу з ігровими автоматами і приймаємо рішення про демонтаж вивісок і таке інше, вони йдуть в суди, відсуджують все це, повертають назад вивіски. Однак, якщо копнути глибше по працевлаштуванню, то в них там немає жодної людини, яка була б офіційно працевлаштована. І вхід туди з перевіркою через штрафи і тому подібне – це якраз певною мірою спосіб боротьби з ігровим бізнесом", – зауважив Сергій Сухомлин.
Також міський голова попросив підтримки в представників профспілок у питаннях виплати зарплат медичним працівникам. Минулоріч в державний бюджет України субвенцію на охорону здоров’я було закладено не в повному обсязі, тож очікується, що заборгованість по зарплаті медикам складе 64 мільйони гривень.
"Звертаюся до профспілок за допомогою у вирішені цієї проблеми. Якщо держава не виконає своїх зобов’язань, місто буде змушене шукати гроші у своєму бюджеті. Всі розуміють, що це кошти житомирян, які можна використати на потреби міста", - наголосив Сергій Сухомлин.