Зустріч проходила в Житомирському держуніверситеті ім. І. Франка, однак до розмови долучилися також студенти технологічного та агроекологічного університетів. В рамках обговорення піднімалися питання перебудови підходів до організації навчання, сприяння зайнятості молоді та взаємодії освіти і бізнесу. Що стосується останнього пункту, то співпраця цих двох секторів вже зараз дає відчутний результат, каже Олександр Ярема:
"В березні минулого року ми поставили за ціль – створити 10 тисяч нових робочих місць до 2020 року і 100 партнерств між бізнесом і освітою. Станом на минулий тиждень підтверджених робочих місць – і це за результатами звітів компаній, які дають зведення про те, скільки робочих місць в яких регіонах створено – 11 з половиною тисяч робочих місць і 300 партнерств між університетами і навчальними закладами".
На сьогодні бізнес формулює певні очікування від освіти, з якими треба рахуватися. Саме тому Міністерство молоді та спорту організувало серію регіональних форумів, створюючи тим самим умови для спілкування роботодавців та студентів, які є їхніми потенційними працівниками. Такі зустрічі вже пройшли в Дніпрі та Одесі. Загалом, планується 10 регіональних форумів, в тому числі, і в Житомирі:
"Ми пішли в регіони – почали з національного рівня, а зараз працюємо на регіональному рівні. В нас практично щотижня проходять регіональні бізнес-форуми. Ідея полягає в тому, що студенти першого, другого та третього курсів збираються разом з людьми, які відповідають на підприємствах за роботу з персоналом і разом обговорюють ситуацію. А що очікує бізнес? Яких знань? Яких цінностей чи компетенцій? Відповідно, бізнесу так само цікаво почути студентів. Бо покоління змінюються, і цінності у них різні – для когось це була стабільність, нині – хороша зарплатня, потім – комфортні умови праці. Ми хочемо провести такий форум і в Житомирі. Сподіваюся, що ви зголоситеся, і для вас це буде цікаво".
Окремим моментом йшло також питання постійної підтримки кваліфікації. Студенти уже зараз мають налаштовуватися на те, що вчитися і вдосконалювати свої професійні навички потрібно буде протягом усього життя, відзначив Олександр Ярема.