Прилад вартістю понад 27 тисяч гривень медико-санітарній частині обласного управління ДСНС передали представники японської асоціації "Чорнобиль-Тюбу", які перебувають на Житомирщині з черговим візитом.
Загалом завдяки японським благодійникам медики Управління ДСНС області можуть на високому рівні робити ще й кардіологічні і офтальмологічні обстеження та ультразвукову діагностику. За словами голови благодійного фонду "Пожежні Чорнобиля" Бориса Чумака, тільки за останні 2 роки на оснащення медичної частини японські благодійники виділили близько 200 тисяч гривень. Ці кошти пожертвували жителі Японії, які вже більш ніж чверть століття допомагають Житомирщині у подоланні наслідків аварії на ЧАЕС. В рамках свого візиту члени японської асоціації "Чорнобиль-Тюбу" також взяли участь у засіданні двох круглих столів, долучившись до обговорення здоров'я та соціальних гарантій постраждалих від техногенних катастроф в Україні та Японії. Йшлося і про відновлення роботи проекту "Материнський промінь надії", запровадженого в 90-х роках минулого століття. Суть останнього полягає в обміні листами жінок-матерів з Японії та України, адже обидві ці країни борються з наслідками катастроф на атомних станціях.
"Коли ми створювали цю збірку у нас було 56 листів. Цей проект ми почали з думкою про те, що матері дітей, які зараз проживають в Фукусімі – для цих матерів листи, які ще 20-25 років тому поприсилали українські матері, вони будуть дуже в нагоді. Японські матері розуміють, що зараз вони перебувають в такій самій ситуації, в якій колись перебували українські матері. І ці листи, як мінімум, є дуже цінним джерелом інформації", – відзначила перша очільниця асоціації "Чорнобиль-Тюбу" Кьоко Томура – перша жителька Японії, яка після аварії на ЧАЕС написала листа підтримки до Житомира.
Додамо також, що в планах японської делегації – відвідування Народицького та Баранівського районів – там представники японської делегації зустрінуться з вихованцями дитячого садочка "Сонечко", перевірять цільове використання гуманітарних коштів в центральній районній лікарні та поспілкуються з місцевими жителями, які свого часу змушені були переселитися з радіаційно-забруднених територій.