Кліматична техніка здатна не тільки регулювати температуру в приміщенні. Зволожувачі, кліматичні комплекси, обігрівачі, кондиціонери. Вони зволожують, знезаражують, опалюють, іонізують.
Різновиди приладів для підтримки комфортної температури повітря
У жарку пору року кондиціонер незамінний. Ці пристрої в залежності від типу монтажу можуть бути:
- настінними (спліт-системи);
- віконними;
- мобільними.
Останній вид відрізняється тим, що взагалі не потребує монтажу. При виборі кондиціонерів важливо враховувати площу кімнати, в якій вони будуть працювати, наявність додаткових функцій (різні режими, таймер, іонізація, зволоження і т. п.).
Обігрівачі можуть бути наступних видів
- конвектори;
- масляні радіатори;
- тепловентилятори;
- інфрачервоні обігрівачі.
При виборі моделі в першу чергу варто врахувати потужність. Для невеликої кімнати, площа якої дорівнює 10 кв. м., а висота стель складає 2,5 м необхідно пристрій з 1 кВт. Відповідно, при великих габаритах потрібно вибирати електроприлад з більшою потужністю.
Очищення і зволоження
Зволожувачі та очищувачі — прилади, які дозволяють створити комфортну обстановку в приміщенні. Перші сприяють відновленню нормального для організму рівня вологості, другий дозволяє усунути пил, неприємні запахи і т. п.
Зволожувачі в залежності від принципу роботи ділять на:
- традиційні;
- парові;
- ультразвукові.
Очисники в залежності від дії ділять на:
- іонізуючі;
- адсорбційні;
- фотокаталітичні.
Є комплексні пристрої, які називаються кліматичними комплексом, які виконують відразу кілька функцій:
- очищення;
- усунення неприємних запахів;
- зволоження;
- іонізація.
Звичайно, використовуючи такий пристрій, економиться і простір, і час. Адже одночасно виконується відразу кілька завдань.
Водонагрівачі
Ці пристрої особливо актуальні в сезон відключення гарячого водопостачання. Залежно від принципу роботи розрізняють накопичувальні водонагрівачі і проточні.
У разі використання першого типу підігрів відбувається не так швидко, але при цьому витрата електроенергії досить економний. До того ж невживана тепла вода накопичується в спеціальній ємності, звідки в міру необхідності поступово витрачається.
У проточних нагрівачах використовуються спіралі для нагріву. Вони здатні моментально нагріти воду до комфортної температури.
По матеріалам інтернет-магазину кліматичної техніки — Aleco.com.ua.