Його назва – КВНЗ "Житомирський медичний інститут" Житомирської обласної ради. Рішення про зміну статусу ухвалили депутати обласної ради на минулій сесії. За словами ректора вишу, доктора медичних наук Віктора Шатила, це дозволить навчати в інституті спеціалістів за новими напрямками: "Ця подія знакова, тому що ми маємо можливість розширити поле своєї діяльності, відкривати нові спеціальності, які сьогодні потрібні для охорони здоров'я. За останні роки затверджені нові освітні стандарти. Це лабораторна медицина (бакалавр, магістр), фахівці громадського здоров'я (бакалавр, магістр), фізична терапія і ерготерапія (теж бакалавр, магістр). Ці фахівці необхідні в оновленій системі охорони здоров'я. Тож ми будемо незабаром відкривати ліцензії на їх підготовку".
За словами ректора, навчальний заклад має потужну матеріально-технічну базу та кваліфікованих викладачів, тому зміна статусу дозволить інституту розвивати медицину області та держави. А на думку заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути, створення медичного інституту є вимогою часу: "Я хотів би підкреслити, що мова не йде лише про зміну назви навчального закладу. Мова йде про зміни по суті, а саме про розширення спектру спеціальностей. І дуже приємно, що даний навчальний заклад завжди підлаштовується під вимоги часу. Скільки б ми не говорили та не втілювали у життя будь-які реформи, зокрема медичну, все базується на людях, які будуть працювати. І дуже приємно, що керівництво навчального закладу своєчасно розгледіло напрямки цих змін і підлаштовується під вимоги часу".
Проте, незважаючи на реорганізацію навчального закладу, мова про збільшення фінансування інституту поки що не йде, каже Віктор Шатило: "Збільшення фінансування на цьому етапі не потребується, тому що ми були в статусі інституту і в ньому лишаємося. Коли будуть відкриватися нові спеціальності, тоді влада буде формувати регіональне замовлення, формувати необхідну кількість фахівців і приймати рішення, скільки давати бюджетних місць під конкретну спеціальність".
"Але, можливо, що якісь спеціальності будуть і скорочуватися, бо вони переходять. Реформа йде, тому в певних спеціалістах є більша потреба, а в інших – менша. Тому будемо дивитися по вимогам ринку праці", – додав Ярослав Лагута.
Зазначимо, що станом на цей рік інститут медсестринства здійснював підготовку за шістьма напрямками в галузі "Охорони здоров'я". В оновленому інституті медицини планують відкрити ще три спеціальності.
У 1989 році на вулицях Житомира з’явився незвичайний трамвай. Маленький, гарно розмальований, без звичних автоматичних дверей. Вагоновод в ньому стояв на відкритій посадковій платформі і попереджав ...
Тролейбуси ЛАЗ E183 стали першими низькопідлоговими тролейбусами в Житомирі, позначивши новий етап розвитку громадського транспорту в місті. У 2007 році місто закупило 6 таких одиниць...