Такі установи покликані надавати допомогу людям, які потрапили в складні життєві обставини. Окрім того, центри працюють над попередженням виникнення цих обставин та створенням умов для розв'язання життєвих проблем. Говорить заступник начальника управління соціального захисту населення Анатолій Д'яченко:
"Сьогодні в області функціонує 23 територіальних центри соціального обслуговування, які надають послуги для 29,6 тисяч одиноких непрацездатних осіб. Також 8 центрів надання соціальних послуг діють при об’єднаних територіальних громадах: Народицькій, Брусилівській, Олевській, Червоненській, Семенівській, Ушомирській, Чоповицькій та Хорошівській громадах. Також працює в 16 структурних підрозділів у ОТГ, з питань надання соціальних послуг, які отримують 4,1 тисяча осіб".
Найбільшу кількість одиноких і непрацездатних жителів Житомирщини обслуговують в Житомирському, Бердичівському, Новоград-Волинському, Ружинському та Малинському територіальних центрах. У відділеннях стаціонарного догляду, які працюють в шести центрах надання соціальних послуг, нині перебуває 240 людей. Серед них: одинокі та непрацездатні пенсіонери, люди з інвалідністю. Анатолій Д'яченко каже, що відкриття нових відділень догляду не потребується, оскільки існуючих вистачає. Окрім того, при центрах соціального обслуговування створюють університети третього віку.
"Для сприяння розвитку, духовного збагачення та самореалізації осіб з інвалідністю та розширення культурно-пізнавальних інтересів працює, на жаль, всього лише вісім університетів третього віку. А саме при Житомирському, Новоград-Волинському, Бердичівському, міських територіальних центрах, Новоград-Волинському, Попільнянськом, Радомишльському, Ружинському та Брусилівському районних територіальних центрів", – розповів Анатолій Д'яченко.
В університетах третього віку пенсіонери мають можливість займатися спортом, мистецтвом, рукоділлям, вивчати іноземні мови, працювати з комп'ютером та інше. Для функціонування центрів надання соціальних послуг часто застосовують кошти благодійників.
"Щодо надання благодійної допомоги. Ви знаєте, що, в зв'язку з недостатнім фінансуванням міських територіальних центрів, важливе значення має співпраця з благодійними фондами, громадськими організаціями, волонтерами та підприємцями. У подальшому, шановні колеги, ми цю роботу повинні також продовжувати", – закликав членів колегії Анатолій Д'яченко.
Під час колегії учасники засідання розглянули також питання про роботу управління праці та соцзахисту населення Коростенської міськради, про реалізацію проекту "Я маю право", надання дозволу на викуп автомобілів після смерті осіб з інвалідністю та передачу автомобілів, яким більше 10 років, як гуманітарну допомогу особам з інвалідністю, та обговорили питання влаштування до інтернатних установ осіб з інвалідністю та людей похилого віку.