Такі дані станом на 28 грудня озвучив головний спеціаліст відділу лісового господарства Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Олехнович. За його словами, с держлісгоспах створено 150 бригад, які вже провели понад півтисячі рейдів:
"Затримано 22 лісопорушника, тобто, хто не хотів придбати ялинку законно, а пішли і зрубали її в лісі незаконним способом. Складено майже на дві тисячі гривень протоколів, накладено 10 тисяч школи. Стягнено вже в половині випадків з порушників ці штрафи і цю шкоду до державного бюджету".
Василь Олехнович додає: незаконні рубки зазвичай відбуваються поблизу великих населених пунктів – де більше людей, там більше й незаконних рубок. Найчастіше порушники вибирають молоді деревця метр-півтора заввишки. В цьому році державна лісова охорона отримала певну допомогу у викритті лісопорушників – придбані 45 нагрудних відеореєстраторів фіксують факти і є доказом для правоохоронців:
"Коли лісопорушники відмовляються від своїх дій, для цього є відеоспостереження. Тим більше, що відеореєстратори всі сертифіковані і їх записи приймаються судами до уваги. Ми в цьому році вже зловили 22 лісопорушника і частина з них зафіксовані на відеореєстраторах. І люди визнають свою вину, тому що знають, що вони зафіксовані і на відео, і документально".
В цьому році держлісгоспи Житомирської області вже реалізували 45 тисяч новорічних ялин та сосен. Це на три тисячі більше, ніж минулого року.