Колодязь з Олевського городища – у п’ятірці найзначніших знахідок українських археологів » Новини Житомира | Новости Житомира
 
 

Колодязь з Олевського городища – у п’ятірці найзначніших знахідок українських археологів

Автор: news_maker от 4-01-2018, 18:14, Переглядів: 2142

Колодязь з Олевського городища – у п’ятірці найзначніших знахідок українських археологів

Таку думку висловив в ефірі Громадського радіо доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член Правління Спілки археологів України Євген Синиця. Він помістив тисячолітній колодязь в Олевську на друге місце у ТОП-5 знахідок українських археологів у 2017 році. Зауважимо, що роботи на цьому об'єкті ведуться вже кілька років, проте саме в минулому році були зроблені цікаві і важливі відкриття:
"Це не унікальна абсолютно штука, давньоруські колодязі відомі, але цей був збудований в десятому столітті, це доведено археологічно. Він дуже гарної збереженості, його дуже ретельно досліджують. І найголовніше – його мають намір зберегти як експозиційний об'єкт. Там взагалі грандіозні плани".

Більше про ці плани раніше розповідала архітектор Марина Довганич, яка працює над проектом музею під відкритим небом Древлянський град. Його хочуть організувати на Олевському городищі:
"Наша пам'ятка – це саме городище і навколо нього є певний радіус, де не можна будувати, де не можна втручатися в ландшафт. Тому що ландшафт в нашому випадку і є матеріальною структурою пам'ятки, по суті. Тому що фортеця ця складається з двох частин – це земельна частина і це дерев'яні конструкції. У нас є рів, у нас є вал і вони збережені автентично. Це дуже сильно підвищує її цінність – тисячу років ніхто не чіпав. Немає поруч ніякої практично забудови. І це дає достатню підставу для того, щоб робити тут музей".

Повертаючись до ТОП-5 археологічних знахідок, за версією Євгена Синиці, крім колодязя на Олевському городищі, до цього списку увійшли розкопки на Польському ринку в Кам'янці-Подільському, могильник на Львівщині, могильник Острів на річці Рось та наповнена черепами яма у Чигирині.

Категорія: Новинизагрузка...

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: