Своїми напрацюваннями в цьому напрямку поділилися одразу кілька областей, в тому числі, і Житомирська. Віце-прем'єр Геннадій Зубко, під головуванням якого проходило представлення проектів, зазначив, що до обговорення і конструктивної критики розробки мережі закладів сільської медицини мають долучитися не лише лікарі, а й усі органи влади. Це дозволить пришвидшити процес і вивести його на якісно новий рівень.
Реформування галузі сільської медицини має бути замотивоване також і з боку самого пацієнта, переконана головний лікар комунальної установи "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини" Станишівської сільської ради Вікторія Івчук:
"Якщо пацієнт буде інформований про кількість лікарів, про їх фаховий стан, – а це має бути висвітлено на якомусь сайті, – то він і сам буде зацікавлений у тому, щоб вибрати собі лікаря. Наприклад, у нас Станишівська сільська рада через сайт інформує про фахівців, які знаходяться в її підпорядкуванні. Там є прізвища, фото. Ми обійшли всі села і розказали, що в нас є такі лікарі, закликали зробити свій вибір. Тобто, якщо людині казати про це, даючи їй право вибору, то вона розуміє, що потрібно щось робити. Потрібно йти і шукати когось, а не просто сидіти і чекати, що лікар прийде до них. Так, звісно, не буде. Тільки лише ті, хто не може дійти самостійно, будуть отримувати допомогу на дому".
На сьогоднішній день у Житомирській області функціонує 242 амбулаторії, після реформування планується залишити 204 з них. А от із 734 фельдшерсько-акушерських і фельдшерських пунктів на перспективу планують залишити 253. Фахівці вважають, що цього буде цілком достатньо для забезпечення населення якісними медичними послугами.
Говорили учасники презентації і про впровадження телемедичних послуг. Завдяки такому виду роботи лікар сільської амбулаторії зможе в режимі on-line отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта. Досвід надання телемедичних послуг, який може бути використаний в Україні, презентували канадські експерти з OTN – організації, яка є найбільшою телемедичною мережею у світі.