У зв’язку із спалахом африканської чуми у Бердичівському районі визначено зони захисту та нагляду, де протягом 40 днів триватимуть карантинно-обмежувальні заходи щодо ліквідації та профілактики АЧС.
Про це повідомив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита сьогодні, 19 квітня, під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА.
За його словами, зоною захисту комісія визначила територію в радіусі 3 км від епізоотичного осередку – територія м. Бердичів на схід від р. Гнилопять. А також зоною нагляду визначено територію Бердичівського району в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту.
«Рішенням комісії ми вводимо карантин на 40 днів на території Бердичіського району у зв’язку із спалахом африканської чуми у Бердичівській виправній колонії №70 та вживаємо всі необхідні заходи, щоб інфекцію локалізувати та ліквідувати. У плані заходів ми затвердили зони захисту та нагляду, в яких протягом 40 днів карантину працюватимуть мобільні групи для недопущення поширення захворювання. Одним із основних карантинних заходів є категоричне обмеження торгівлі на ринках живими свиньми та м’ясом із них, а також обмеження постачання населенню продуктів тваринництва без наявності супровідних ветеринарних документів», – зазначив Олександр Шпита.
5-кілометрова зона спостереження обмежується селами Великі Низгірці, Іванківці, Хажин, Бистрик, Романівка, Підгороднє, Скраглівка, Дубове. У цій зоні все поголів'я свиней візьмуть на облік. Переміщення тварин заборонено.
Із жителями населених пунктів у Бердичівському районі ведеться роз’яснювальна робота. Адже для недопущення поширення інфекції всі сприйнятливі тварини мають бути знищені.
Участь у засіданні взяв начальник управління агропромислового розвитку ОДА Руслан Кирилюк.
Нагадаємо, що спеціалісти служби швидко відреагували на спалах африканської чуми у Бердичівській виправній колонії №70 та оперативно провели заходи з ліквідації та недопущення поширення захворювання.
У період з 15 по 17 квітня у господарстві зареєстровано загибель 10 голів свиней.
Експертним висновком Випробувального центру державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (№ 003708 п. м./18 від 17.04.2018 р.) підтверджено ДНК вірусу АЧС.
Станом на 18 квітня у вогнищі захворювання все поголів’я свиней піддано утилізації безкровним методом – ще 57 голів. Проведено вимушену дезінфекцію приміщення, де утримувались свині, та території господарського двору.
Також створюються дезбар’єри – спеціальними дезінфікуючими речовинами обробляється автотранспорт, який виїжджає із території.
Для того, щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи рекомендує дотримуватись правил:
- Утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.
- Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.
- Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам.
- Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.
- Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.
- Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.
- При виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно сповістити ветеринарну службу.