В свій час фестиваль був заснований нашим земляком, поетом, письменником, автором та виконавцем пісень Володимиром Шинкаруком. Нині донька митця, заслужена артистка України Ірина Шинкарук, продовжує цю справу. Співачка зазначає, що головним завданням фестивалю є відкриття нових імен, надання молодим талантам впевненості в собі:
"Цього року фестиваль проходить вже всьоме. В нас 24 учасника. І, мабуть, родзинкою фестивалю є те, що у нас вісім учасників читають вірші, а четверо з них – власні вірші. У нас є декілька інструментальних номерів, декілька хореографічних та більшість – вокальн. Але я радію тому, що наші конкурсанти показують вже свою власну творчість".
За словами Ірини Шинкарук, кожен виступ молодого виконавця на сцені – вартий щонайменше двадцяти репетицій. Тому такі фестивалі – розкривають талановитих студентів.
Цьогоріч вперше за історію фестивалю нікому не було присуджено гран-прі. Члени журі пояснюють це тим, що всі учасники проявили себе на високому рівні і не можна окремо виокремити кращого серед кращих. Третє місце розділили між собою одразу четверо конкурсантів: Вадим Борисовець – українська традиційна естрада, Ярослава Майківська – вокал, Євген Машковський з Богданом Мандрійчуком – рок-композиція інструментального дуету та танцювальний гурт "Under The Moon".
Друге місце здобули Анастасія Шевчук та Альона Кот – вокал.
І першу сходинку посіли Ірина Пустохіна (вокал) та Валентина Івашко (Олевський район, автентичний народний вокал).
Окрім того, спеціальну нагороду від спілки письменників Житомирщини отримала Марина Носок за поезію "Діалог ненародженої дівчинки з мамою". І дві відзнаки за літературне читання отримали Валерія Гаскарова (за акторську майстерність) та володар звання "Голос студентської ліри" Кирило Горбатюк (за артистизм).