8 червня, в рамках проведення «Майстерні міста 2018» з метою привернення уваги до проблем людей з вадами зору відбувся квест «Світ на дотик». Заступники міського голови Вікторія Краснопір, Сергій Кондратюк, Дмитро Ткачук, директор департаменту економічного розвитку міської ради Микола Костриця разом із людьми з проблемами зору та представниками ЗМІ відвідали декілька інфраструктурних об’єктів міста (аптеки, вокзал, супермаркети тощо), де ознайомилися із умовами, які створені для відвідування цих місць саме людьми із вадами зору. При цьому представники влади із закритими очима досягали цих об’єктів, після чого ділилися своїми враженнями.
Вікторія Краснопір сказала: «Перш за все я хочу сказати, що це важко, тому я бажаю усім житомирянам здоров’я і бережіть зір, тому що без нього дійсно складно. Не скажу, що це мені було просто, звичайно, що можна зорієнтуватись і визначати палицею габарити і ширину проходу, але, без звички, звичайній людині подолати це без травматизму, напевно, практично неможливо. Місто намагається бути доступним для незрячих людей, є, звичайно, перешкоди, деякі моменти, які треба удосконалювати, але в цілому, ми хочемо бути доступним містом. Звичайно, для незрячої людини, навіть люк чи одна сходинка є великою перешкодою, тому над цим потрібно працювати нам усім спільно. Складно для мене було зайти до аптеки, тому що тут три сходинки і подолати їх не просто. Але, якщо ви спитаєте, що мені було прикро, то це те що, я дві хвилини на Михайлівській просто волала про допомогу. На жаль, люди проходили повз. Напевно, нам потрібно, перш ніж забезпечувати технічно, подолати щось у нашому менталітеті. Це неприємно. Нам потрібно щось переглянути у собі, доступності до своїх душ, а вже потім доступності до сходів».
Своїми враженнями після квесту також поділився Дмитро Ткачук:
«Безумовно, це дезорієнтація. Але я не можу сказати, що на всі 100% занурився у образ, тому що все одно у мене є спогади. Орієнтири, мої географічні, якість вестибулярні відчуття. Я знаю, як воно має бути, і якщо є якість точки прив’язки – можна рухатися. І людина, яка втратила зір за життя, також так може орієнтуватись, але все має властивість змінюватись навколо, і додаткові предмети, об’єкти – уже дезорієнтують, а людина, яка народилася з вадами зову – вона взагалі не знає, як воно має виглядати, навіть по контурах важко визначити предмет».
«З Дмитром я сьогодні познайомилась вперше. Він, не знаючи проблему, згодився зі мною пройтися. І я хочу сказати, що це не я його вела, а він мене. Він молодець. Я ним пишаюсь, і я вважаю, що його сім’я має ним пишатися, і взагалі, все місто має пишатися тим, що ми маємо таких людей, які погодились, йшли і, взагалі, це сприймають» - Наталя Рухіна розповіла про враження від прогулянки з заступником міського голови.