На Житомирщині затвердили стратегію, за якою до 2020 року планується зниження захворюваності на туберкульоз » Новини Житомира
 
 


На Житомирщині затвердили стратегію, за якою до 2020 року планується зниження захворюваності на туберкульоз

Автор: news_maker від 13-07-2018, 18:20, переглядів: 737

На Житомирщині затвердили стратегію, за якою до 2020 року планується зниження захворюваності на туберкульоз

Зниження смертності від туберкульозу та зменшення рівня захворюваності на туберкульоз на 35% до 2020 року на Житомирщині – таким є один з очікуваних результатів від реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Затвердив своїм розпорядженням Стратегію та план заходів щодо її реалізації голова ОДА Ігор Гундич.

Серед основних заходів Стратегії збільшення обсягу фінансування заходів протидії соціально небезпечним захворюванням; застосування ефективного розподілу ресурсів; планування і закупівля за кошти місцевих бюджетів соціальних послуг з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу; надання комплексних профілактичних послуг представникам груп підвищеного ризику; навчання лікарів та інших фахівців тощо.

«На сьогодні найбільша увага приділяється мультирезистентному туберкульозу, заходам щодо зменшення поширення, адже вартість лікування такого туберкульозу збільшується у 100 разів, оскільки на нього не діють звичні препарати», – розповідає керівник обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Дідик.

За його словами, в області вже стартувала реалізація проекту з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз, який втілює місія «Medecins sans frontieres»/ MSF/ («Лікарі без кордонів») з Брюсселя.

«У рамках проекту за кошти місії вже проведений капітальний ремонт аптеки у тубдиспансері, зараз готується проектна документація реконструкції дав гностичної лабораторії. Після ремонту також за кошти місії лабораторію буде повністю укомплектовано медичним обладнанням», – зазначив Віталій Дідик.

Нагадаємо, у Брюсселі серед 5 областей України обрали Житомирщину для реалізації проекту з лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз.

На Житомирщині на диспансерному обліку в протитуберкульозних закладах області перебуває 1318 осіб, хворих на туберкульоз, в тому числі на хіміорезистентний туберкульоз – 507 осіб.

Категорія: Новини

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: