«Лікарі без кордонів» розпочали лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом на Житомирщині » Новини Житомира
 
 


«Лікарі без кордонів» розпочали лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом на Житомирщині

Автор: news_maker від 16-07-2018, 15:08, переглядів: 2 150

«Лікарі без кордонів» розпочали лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом на Житомирщині

Міжнародна незалежна гуманітарна медична організація «Лікарі без Кордонів»/Médecins Sans Frontières (MSF) розпочала лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом (ХР ТБ) в рамках пілотної програми в Житомирській області. У співпраці з Житомирським обласним протитуберкульозним диспансером MSF провела діагностику для першої групи пацієнтів та розпочала їхнє лікування за допомогою короткострокового курсу, рекомендованого в останній настанові Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

ХР ТБ – серйозна проблема громадського здоров’я в Україні. Станом на січень 2018 року у країні зареєстровано понад 349000 людей, хворих на туберкульоз, з яких у 8000 – ХР ТБ, тобто такі, що не піддаються стандартному лікуванню туберкульозу. Однак ефективне лікування ХР ТБ не було легкодоступним в Україні.

«Набагато коротший за звичайний 24-місячний режим лікування ХР ТБ короткотривалий курс пропонує таку ж або навіть вищу ефективність, ніж традиційний довготривалий курс, і дозволить нашим пацієнтам закінчити лікування лише за дев'ять-дванадцять місяців, – говорить д-р Марве Дечавез Дука, медичний референт проекту MSF у Житомирі. – Наша програма ставить фізичне та психічне благополуччя пацієнтів в центр їхнього лікування».

Деякі препарати для лікування ХР ТБ є токсичними, і пацієнти можуть страждати від важких побічних ефектів, що ускладнює завершення їхнього лікування. Це становить ризик як для пацієнта, так і для спільноти, оскільки хвороба може бути передана іншим, якщо її не лікувати. Тому, окрім меншої вартості, більш коротка схема підвищує ймовірність того, що пацієнти завершать лікування, оскільки їм доведеться справлятися з побічними ефектами протягом коротшого періоду часу.

Лікування пацієнтів відбуватиметься у два етапи: спочатку – під час короткострокового перебування в лікарні, а потім – вдома. Ця амбулаторна модель лікування має значні переваги у порівнянні з традиційним підходом до госпіталізації протягом усього періоду лікування – як з точки зору добробуту пацієнта, так і для зменшення перехресного зараження в лікарні.

Окрім ліків, пацієнти отримуватимуть психосоціальну підтримку для покращення прихильності до лікування, контролю та ведення побічних ефектів та лікування будь-яких інших хвороб, на які вони можуть страждати, що можуть вплинути на результат лікування ХР ТБ. Після виписки з лікарні команда MSF буде проводити уважне спостереження за пацієнтами в їхніх громадах, щоб переконатися, що вони отримують постійну підтримку, доки вони не завершать лікування.

Окрім ініціювання короткострокового режиму, MSF також буде вводити два нових протитуберкульозних препарати, склавши схему без ін’єкційних препаратів, яка буде доступна для пацієнтів в Україні в кінці цього року. Нові препарати, бедаквілін та деламанід, рекомендовані ВООЗ, можуть докорінним чином змінити ситуацію з лікуванням ХР ТБ. Вони пропонують більш ефективне лікування для пацієнтів зі складними профілями хіміорезистентності та сприяють досягненню кращих результатів для пацієнтів. Бедаквілін був нещодавно зареєстрований в Україні, а реєстрація деламаніду ще не завершена.

«Не дивлячись на те, що ми дуже раді бути в змозі запропонувати короткий режим курсу для деяких з наших пацієнтів, є інші хворі зі стійкістю до більшості або до всіх існуючих в даний час ліків, – говорить д-р Дечавез Дука. – Для цих людей доступ до нових протитуберкульозних препаратів – це питання життя та смерті. Ми закликаємо органи охорони здоров’я України та їхніх партнерів продовжувати прикладати зусилля, щоб зробити нові ліки доступними для всіх пацієнтів, яким вони потрібні в Україні».«Лікарі без кордонів» розпочали лікування пацієнтів з хіміорезистентним туберкульозом на Житомирщині

Категорія: Новини / Відео

Афіша фільмів на KINOafisha.ua.
Повна картина найважливіших новин в Україні та світі на http://ukr.net. TVgid.ua - телепрограма он-лайн.
Купити авто Nissan.

Є що додати? Чекаємо на Вашу думку в коментарях: