У Житомирі традиційно перед початком нового навчального року відбулася обласна підсумкова колегія працівників освіти: «Нова українська школа: старт реформи, участь громади».
Підсумки минулого навчального року та завдання і виклики сьогодення освітяни обговорили сьогодні, 28 серпня, в обласній філармонії ім. С.Ріхтера. Участь у колегії взяли голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, народний депутат України Володимир Арешонков.
Від імені голови облдержадміністрації Ігоря Гундича привітав представників освіти з початком нового навчального року заступник голови ОДА Ярослав Лагута.
«Майже всі ми цього року йдемо у перший клас, оскільки саме з 1 класу розпочинається фундаментальна реформа шкільної освіти, нової української школи. А справжні результати ми побачимо через 12 років, коли повністю буде сформовано громадянина за стандартами нової української школи. Дякуємо усім, хто долучається до цього процесу», – зазначив Ярослав Лагута.
«Ми знову стоїмо на порозі нового навчального року. Для кілька сотень тисяч учнів закладів освіти та студентів профтехучилищ і вишів – це нова сходинка у вічному процесі передачі знань. Чимало викликів лягає на наші з вами плечі, але всі ми - одна велика команда, що працює задля нашого майбутнього. Вітаю вас з початком нового навчального року та Днем знань, дякую кожному, хто чесно робить свою справу і наближає позитивні зміни», - зазначив у привітальному слові голова обласної ради.
Основне питання, що обговорювалось на засіданні колегії - це «Нова українська школа: старт реформи, участь громади» і на важливості освітньої реформи наголосив голова обласної ради Володимир Ширма.
«Головним завданням реформи – є підвищення якості освіти на всіх рівнях: від початкової школи до вищих навчальних закладів. Цього року на забезпечення програми «Нова українська школа» в область надійшла освітня субвенція у сумі 37,4 млн грн та для забезпечення нового освітнього простору - майже 30 млн грн. Окрім цього, за рахунок залишків попереднього року обладнано кабінет хімії у Бердичівській ЗОШ №6, закуплено 2 комп’ютерні класи для шкіл Чуднівського та Пулинського районів», - сказав Володимир Ширма.
Також очільник обласної ради нагородив освітян відзнаками за досягнення у минулому навчальному році. Зокрема, грамотами та годинниками обласної ради нагороджено Тетяну Заблоцьку, викладача методики зображувальної діяльності КЗ «Бердичівський педагогічний коледж», Катерину Подолянець, вчителя початкових класів Чуднівської загальноосвітньої школи №2, Віктора Нестеренка, керівника гуртка спортивного орієнтування Коростишівського Будинку дитячої творчості та Олену Піонткевич, головного бухгалтера КНЗ «Коростишівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат».
Також Володимир Ширма вручив нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський» проректору комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Миколі Сюравчику.
Варто додати, що Житомирщина займає 3 місце в Україні за кількістю дітей, охоплених різними формами дошкільної освіти.
«На сьогодні у нас в області 51200 дітей, охоплених різними формами дошкільної освіти – це 3 місце в Україні, з них 46800 дітей навчається у загальноосвітніх дошкільних закладах. На 100 місць – 116 дітей. Це непоганий показник. В області 686 закладів дошкільної освіти», – зазначила Лариса Шевчук.
За її словами, у минулому навчальному році 31 дошкільний навчальний заклад мав інклюзивне навчання. Тут було створено 42 інклюзивні групи, де навчалося на інклюзії 57 дітей. На сьогодні набір дітей триває.
«Питання дошкільної освіти переклали на місцеву владу. І вона має зрозуміти, що надважливий чинник у розвитку дитини, тому на неї потрібно звертати особливу увагу. З 2019 року планується нова освітня субвенція для дитячих садочків на інклюзивну освіту, що дасть змогу збільшити кількість дітей на інклюзії саме у дошкільний період. Це дуже важливо, оскільки саме у цьому віці дитина вчиться комунікувати з іншими дітьми, працювати у команді, і потім їй набагато легше іти на інклюзивне навчання у школу, тому що вона звична до такого середовища. І для найкращого результату в інклюзивній освіті має бути ось ця послідовність», – наголосила Лариса Шевчук.
У 2018 році в області створено додатково 476 нових місць у садочках. Відновили роботу 2 садочків у м. Житомир та м. Новоград-Волинський. Будується ще 3 дитячі садочки у Зарічанах, Бердичеві та Житомирі.
18 листопада близько 14 години на проспекті Миру сталася дорожньо-транспортна пригода за участю трьох транспортних засобів. Поліцейські встановили деталі інциденту...
Дефіцит водіїв автобусів у Житомирі виник через мобілізацію чоловіків-працівників ТТУ до лав ЗСУ. Для вирішення цієї проблеми підприємство запустило програму навчання нових водіїв, яка стартувала ...
17 листопада, о 13:22 на лінію "101" надійшло повідомлення про пожежу в рейсовому автобусі, який рухався за маршрутом Овруч-Київ. Інцидент стався поблизу села Ласка, Коростенського району...
У Житомирі патрульна поліція активно перевіряє перевізників, аби забезпечити безпечні умови перевезення пасажирів. Інспектори відділу безпеки дорожнього руху разом із лінійними патрульними здійснюють ...